Wyprawy
TANZANIA
Serengeti, to właśnie tu kręconych jest większość filmów przyrodniczych z Afryki które oglądasz w telewizji. Niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogromne otwarte przestrzenie i setki tysięcy zwierząt podczas słynnej dorocznej migracji.
Cena:
od 3850 PLN
zobacz program »Parki narodowe

- MIKUMI
Spotkanie oko w oko ze słoniem, zaglądające do samochodu antylopy, paradujące po drodze żyrafy i zebry, to wszystko zobaczysz w Mikumi National Park. Wymarzone safari dla myśliwych uzbrojonych w aparat fotograficzny. czytaj więcej »
 
- SERENGETI
Ta nazwa mówi sama za siebie, wywodzi się z języka Masajów i oznacza wielką, suchą ziemię. Największy i prawdopodobnie najpiękniejszy park narodowy świata. Zmierz się z nieskończonością. czytaj więcej »
 
- NGORONGORO
Krater wygasłego wulkanu o średnicy 22 km, a w środku kipiąca tysiącem odmian życia równina. Jedno z ostatnich miejsc gdzie można zobaczyć nosorożca czarnego. czytaj więcej »
 
- SELOUS
Safari do ukrytych przed masową turystyką zakątków Tanzanii! Największy na kontynencie park Selous polecany jest osobom poszukującym wrażeń, pragnącym doświadczyć niezapomnianych przygód. czytaj więcej »
 
- ARUSHA NATIONAL PARK
Park Narodowy Arusha uważany jest za małą perłę w tanzańskiej "północnej trasie safari". Znajduje się zaledwie 40 minut drogi od miasta Arusha. Jego powierzchnia wynosi ok. 137 km kwadratowych. Wielu turystów omija to miejsce i udaje się wprost do innych destynacji jak Kilimandżaro, Tarangire czy Serengeti, nie doceniając uroków tego malowniczego miejsca. czytaj więcej »
 
- KATAVI NATIONAL PARK
Park Katavi lezy na obszarze 2253 km w zachodniej Tanzanii. Uzyskał status parku w 1974 roku i jest trzecim pod względem wielkości parkiem w Tanzanii. Najlepiej dotrzeć tu samolotem czarterowym z Dar es Salaam lub z Arushy. czytaj więcej »
 
- LAKE MANYARA NATIONAL PARK
Park Narodowy Lake Manyara znajduje się ok. 125 km na zachód od miasta Arusha - pół godziny lotu lub dwie godziny jazdy samochodem. Otrzymał on status Parku Narodowego w 1960 roku. Rozciąga się na obszarze 330 km kwadratowych, z czego 230 km zajmuje Jezioro Manyara. Ten niezwykły park leży w cieniu Wielkiej Doliny Ryftowej, której rudobrązowe ściany skalne wznoszą się na wysokość 600 metrów od strony wschodniej. Ze skał spływają wodospady, a w południowej części znajdują się gorące źródła. czytaj więcej »
 
- MAHALE NATIONAL PARK
Mahale to górski park narodowy, uznany za park w 1980 roku. Leży w zachodniej Tanzanii na brzegu jeziora Tanganika, zachodniej granicy Tanzanii z Zambią, na powierzchni 1613 km. Aby dotrzeć do parku, polecane są czarterowe loty z Arushy, Dar Es Salaam lub Kigomy, zaś na Jezioro Tanganika mozna dostać się łodzią. Park Mahale jest miejscem dla turystów pragnących prawdziwej przygody, gdyż w parku nie ma żadnych dróg. Jedynym sposobem podróżowania jest piesza wędrówka. czytaj więcej »
 
- RUAHA NATIONAL PARK
Ruaha jest drugim co do wielkości narodowym parkiem narodowym - zajmuje powierzchnię około 10.300 km . Leży w centralno-południowym obszarze wyżyn Tanzanii. Od Dar Es Salaam dzieli go 1,5 godziny lotu bądź 10 godzin jazdy samochodem. Jest to wciąz jeden z najpilniej strzeżonych sekretow Tanzanii; dzięki temu krajobraz parku pozostał niezmieniony przez stulecia i może zaoferować ten sam typ dzikiego safari, na ktore udawali się pierwsi odkrywcy. czytaj więcej »
 
- TARANGIRE NATIONAL PARK
Tarangire leży na południe od trawiastych równin południowych ziem Masajów i jest najbardziej sekretnym miejscem na północnej trasie safari. Zajmuje obszar 2600 km kwadratowych i położony jest 118 km na południowy zachód od Arushy. Otrzymał status parku narodowego w 1970 roku. czytaj więcej »
 
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE