Wyjazdy integracyjne
Laponia
Walka z mrozem, wiatrem, czy burzą śnieżną w otoczeniu surowej przyrody Skandynawii, pozwala znakomicie przezwyciężyć własne słabości.
Wyprawa w odludne rejony północnej Finlandii przeznaczona jest dla firm, które chcą podnieść kwalifikacje swoich pracowników w bardzo nietypowy, a zarazem skuteczny sposób.

Najważniejsze jest przetrwanie

Podwyższony poziom adrenaliny motywuje do działania. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia swojego czy grupy człowiek musi podjąć szybko i bez wahania właściwą decyzję. To od sprawności oceniania i umiejętności przewidywania zależy powodzenie wyprawy. Dodatkowym elementem szkolenia jest wybór lidera. Nie może to być przypadkowa osoba. Ponadto odpowiedzialność za ekipę jest dodatkowym stresem, który jednych osłabia, a drugich mobilizuje. Uczestnicy kursu znajdą się w całkiem nowej, niecodziennej sytuacji. Będą pokonywać szlaki bezkresnych borów Finlandii w rakietach śnieżnych. Podróżować zaprzęgami ciągniętymi przez psy i renifery, wzdłuż zamarzniętych rzek i jezior. Łowić ryby w przerębli pośród ośnieżonych szczytów górskich. Nocować z dala od cywilizacji w jamach wykopanych w śniegu. Po dniu pełnym przygód zrelaksują się w saunie fińskiej.


Program wyjazdu

 • Dzień 1
  przylot, zakwaterowanie w drewnianych domkach, nauka chodzenia w rakietach śnieżnych, wieczorne spotkanie organizacyjne przy kominku.
 • Dzień 2
  pakowanie ekwipunku na sanie, wyprawa górska z udziałem psiego zaprzęgu, lunch na ognisku w dziczy.
 • Dzień 3
  przejażdżka skuterami śnieżnymi nad jezioro, łowienie ryb w przerębli, wieczorne spotkanie w saunie.
 • Dzień 4
  wędrówka w rakietach śnieżnych, nauka obozowania w głuszy leśnej.
 • Dzień 5/6
  dwudniowa wyprawa psim zaprzęgiem, nocleg w jamie śnieżnej, sprawdzian nabytych umiejętności, po powrocie odpoczynek w saunie, wieczorne spotkanie pożegnalne przy kominku.
 • Dzień 7
  przejażdżka zaprzęgiem ciągniętym przez renifery, odlot.Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE