Aktywna turystyka
WŁOCHY (Arco)
Łagodny śródziemnomorski klimat, panoramiczne krajobrazy, ponad 1000 zróżnicowanych dróg wspinaczkowych - Arco to mekka europejskich wspinaczy.
Cena:
od 2000 PLN
zobacz program »Termin

Na większości dróg wspinaczkowych istnieje możliwość wspinaczki przez cały rok, jednak ze względu na warunki atmosferyczne najlepszy czas na wizytę to wiosna i jesień.


Dojazd

Arco leży 1450 km od Warszawy. Najlepiej dojechać tu samochodem - autostradami przez Niemcy (Monachium) lub krótszą trasą przez Austrię (Wiedeń, Innsbruck) w kierunku na przełęczy Brenner.


Miejsce

Arco to malownicze miasteczko położone w północnych Włoszech w regionie Trentino. Ten popularny region oferuje ponad 1000 dróg wspinaczkowych - od czysto sportowych po wielowyciągowe - przystosowanych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych entuzjastów wspinaczki. Odbywają się tu zawody z cyklu Rock Master. Rejon Arco oferuje bardzo zróżnicowane ukształtowanie - od zupełnie połogich płyt o skąpej rzeźbie do wspaniale ukształtowanych w żebra i dziury dachów.


Zakwaterowanie

Kwaterujemy się w przyczepach campingowych lub camperach 5,6-osobowych na campingu Arco*** wyposażonym w łazienki, prysznice, market, restaurację, sztuczną ściankę wspinaczkową, korty tenisowe oraz basen (50x25m).
Do wyboru także nieco tańszy camping Zoo, położony na łonie natury, w cichej okolicy, kilka kilometrów od miejscowości Arco. Na jego terenie znajduje się duży basen z tarasem do opalania.


Najpopularniejsze regiony

- Nago
jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych regionów wspinaczkowych Arco, położonym nad miejscowością Nago. Ten imponujący mur skalny oferuje 75 dróg dla początkujących oraz 40 dróg dla zaawansowanych. Oferuje wspinaczkę wytrzymałościowo-techniczną. Z góry można podziwiać wspaniałą panoramę jeziora Garda.

- Crosano
rejon położony na wschód od Arco, doskonale nadający się dla początkujących (ponad 50 dróg) oraz średnio zaawansowanych. Drogi odpowiednie do wspinaczki wytrzymałościowej i po krawądkach. Malownicze krajobrazy.

- Colodri
oferuje drogi wielowyciągowe - pionowe z fragmentami przewieszonymi, wymagające od wspinaczy dużej wytrzymałości.

- Massone
popularny rejon położony na wschód od Arco, ok. 3 km od campingów, oferujący wspinanie siłowo-wytrzymałościowe na ponad 100 drogach – po ok. 50 dla początkujących i zaawansowanych. Piękne krajobrazy i wspaniałe formacje skalne. Prawdziwy raj dla wspinaczy.


Atrakcje

Warto zwiedzić miasto Arco z jego piękną starówką, a także położoną niedaleko Veronę, oferującą wspaniałe rzymskie i średniowieczne budowle. Okolice Arco są również popularne wśród rowerzystów i windsurferów. Na pobliskim jeziorze Garda można uprawiać sporty wodne.
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE