Wyprawy
Mount Meru 4566 m n.p.m.
Znajduje się 100km od Killimanjaro, ale nie spotkamy tam wiele osób. Chcesz dotrzeć tam gdzie niewielu? Safari z "dreszczykiem" za każdym zakrętem szlaku. Spójrz ze szczytu jaka potęga jest uśpiona w głębi ziemi.
Cena:
od 8450 PLN + przelot
zobacz program »Termin

Optymalnym terminem wyprawy jest wrzesień-październik. Jest to okres kiedy warunki pogodowe pozwalają na prowadzenie działalności na tej specyficznej górze. Jej wyjątkowość polega między innymi na tym, że nawet na niezbyt odległym Kilimanjaro nie ma szans na spotkanie z taką różnorodnością afrykańskiej fauny i flory w górskim wydaniu. Szkoda było by tracić takiej okazji z powodu złych warunków.


 • Startujemy z Arushy przemierzając samochodami około 60 kilometrów do miejsca skąd zaczyna się właściwe podejście w kierunku szczytu. Czekają na nas niezapomniane krajobrazy za oknem, plantacje kawy, bananów, wioski, które zamieszkuje lud o tej samej nazwie co cel naszej wyprawy Meru. Ostatnie kilometry przed bramą Parku Narodowego Mount Meru to prawdziwe safari, za każdym zakrętem wyboistej drogi spotykamy stada żraf, bawołów afrykańskich, zebr, małp i guźców oraz słoni.
 • Wielka przygoda rozpoczyna się przy bramie Parku Narodowego Mount Meru. Tu w zależności od naszych preferencji mamy do dyspozycji dwie drogi wejściowe na tą wspaniałą górę. Już na samym początku możemy spotkać bawoły, żrafy i zebry pasące się nad rzeką. Dla afrykańskich debiutantów to niezapomniane przeżycie. Od zwierząt nie dzielą nas żadne kraty, szyby, można ich niemal dotknąć. Na wszelki wypadek jest z nami uzbrojony przewodnik który obserwując cały czas otoczenie nie dopuści do powstania niebezpiecznych sytuacji. W drodze do pierwszej chaty (Miriakamba Hut około 2700 m. n. p. m) towarzyszą nam cały czas odgłosy zwierząt zamieszkujących dżunglę przez którą wędrujemy. Kolejny dzień to wędrówka wśród zmieniającej się roślinności i przepięknych krajobrazów na masyw Mount Meru i Kilimanjaro do Drugiej chaty (Saddle Hut około 3900 m. n. p m). W tych rejonach mamy możliwość obserwowania wielu gatunków ptaków. Stąd rozpoczyna się najważniejsza część naszej przygody, atak szczytowy. Wychodzimy w nocy, aby zdążyć na zapierający dech w piersiach, niezapomniany wschód słońca nad sawanną z Kilimanjaro w tle. Tutaj można się poczuć, jak prawdziwy zdobywca. Resztę dnia spędzamy wracając do pierwszej lub drugiej chaty na zasłużony odpoczynek i fetowanie sukcesu, wszak najtrudniejszy odcinek mamy już za sobą. Czwarty dzień to powrót tą samą drogą do bramy Parku i dalej samochodami do Arushy.
 • Aby w pełni cieszyć się górską przygodą na Mount Meru oprócz standardowego zestawu odzieży trzeba zaopatrzyć się w :
  • Buty za kostkę do górskich wędrówek
  • Ciepły śpiwór (komfort w granicach 0oC )
  • Jeden lub dwa grube polary
  • Kurtkę chroniącą od wiatru
  • Czapkę i rękawiczki
  • Dobrze jest zabrać również kijki teleskopowe, które znakomicie odciążają kolana i kręgosłup podczas marszu
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE