Wyprawy
NAMIBIA
Namibia to niewątpliwie najbardziej zróżnicowany ze względu na krajobrazy i jeden z najmniej zaludnionych krajów w Afryce. Jeśli nie masz wiele czasu a chcesz poznać w ciągu jednej wyprawy wszystkie oblicza Afryki to strzał w dziesiątkę. Wybrzeże Szkieletów, Pustynia Namib, Park Narodowy Etosha i lasy Caprivi zaspokoją wszelkie oczekiwania.
Parki narodowe

- ETOSHA NATIONAL PARK
Park Narodowy Etosha jest jednym z najciekawszych rezerwatów w Afryce. To połączenie gęstego buszu z rozległymi otwartymi terenami. Teren ten kryje w sobie wielkie tajemnice - skamieniałości ogromnych, leżących, nawet 30-metrowych drzew oraz wielu pustynnych roślin przyniesionych tu ok. 200 mln lat temu przez wielką powódź. Okazy te idealnie zachowały swój kształt. Etosha został uznany za Park Narodowy w 1907 roku. Obejmuje obszar 22 270 km2 i jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 gatunków gadów, 16 gatunków płazów i tylko jednego gatunku ryb. czytaj więcej »
 
- PUSTYNIA NAMIB
Pustynia ta położona w Namibii i północno-zachodniej Angoli jest częścią Parku Narodowego Nami-Naukluft. Jest drugą pod względem wielkości pustynią w Afryce. Zajmuje obszar około 80 900 km2. Jest uważana za jeden z najstarszych obszarów pustynnych na świecie. Namib w języku nama oznacza "olbrzymi", a w innym tłumaczeniu "miejsce gdzie nic nie ma". Mal Wolfe, reżyser "The Greatest Places" mówił o niej: "Jest absolutnie cicha: podczas bezwietrznego dnia można tu usłyszeć głęboką, głuchą ciszę". czytaj więcej »
 
- SKELETON COAST
Wybrzeże Szkieletów, znajdujące się w północnej części pustyni Namib, słusznie nosi swoją nazwę. Pochodzi ona od wraków wielu statków spoczywających przy jego odległych i niedostępnych brzegach. Występujące tu silne fale morskie oraz liczne płycizny są śmiertelną pułapką dla przepływających w tym rejonie statków. Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego zajmuje powierzchnię 20,000 km2 i jest jednym z najrzadziej odwiedzanych miejsc na świecie. czytaj więcej »
 
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE