Wyprawy
MOZAMBIK
To wciąż nieodkryte przez turystów miejsce na wspaniałe safari . Jeśli szukasz czegoś niepowtarzalnego to najlepszym wyborem będzie północ Mozambiku z Parkiem Narodowym Niassa. To największe skupisko dzikich zwierząt w całym Mozambiku. Po połączeniu tanzańskim parkiem narodowym Selous, będzie tworzył największy park narodowy w Afryce.
Parki narodowe

- LIMPOPO NATIONAL PARK
Park Narodowy Limpopo w Mozambiku jest częścią Wielkiego Transgranicznego Parku Limpopo, obejmującego również Park Narodowy Krugera w RPA oraz Park narodowy Gonarezhou w Zimbabwe. Został powołany do życia decyzją rządów trzech państw w 2005 r. Duża część Limpopo pozostaje nienaruszona przez człowieka. Występują tu rozległe obszary puszczy, zamieszkanej przez bogactwo gatunków dzikich zwierząt, jest więc doskonałą destynacją dla miłośników przyrody. Ponad połowę terenu parku zajmują obszary piaszczyste pokryte suchymi lasami mopane oraz sawanną.
 
- NARODOWY PARK BAZARUTO
To największy morski park narodowy na terenie Oceanu Indyjskiego. Zlokalizowany jest w południowej części Mozambiku na wysokości miejscowości archipelagu wysp Bazaruto i Benguerra. Park posiada ponad 2000 gatunków ryb, 100 twardych i 27 miękkich gatunków korali, 5 gatunków morskich żółwi. Znajduje się tutaj największe skupisko diugoni, uważanych przez pierwszych żeglarzy za nimfy wodne.
 
- BANHINE NATIONAL PARK
Park Narodowy Banhine położony jest pomiędzy rzekami Limpopo i Changane. 7000 km2 parku to rozległe śródlądowe mokradła i źródło wody dla otaczających jałowych ziem i wspaniałe tereny lęgowe dla wszelkiego rodzaju ptactwa. Spośród mieszkańców Banhine wyróżniamy takie zwierzęta roślinożerne jak: bawoły, antylopy szablorogie, bawolce oraz zebry. Dzika populacja parku uległa zdziesiątkowaniu na skutek wojny domowej, jednak zachowały się jeszcze takie gatunki jak: strusie, kudu, impala, jak również rzadkie antylopy oribi. Od ponad dziesięciu lat rząd Mozambiku pracuje nad przywróceniem Parku Narodowego Banhine do stanu sprzed wojny.
 
- PARK NARODOWY NIASSA
Park Narodowy Niassa jest największą na świecie strefą ochroną lasów miombo (widny las zrzucający liście w porze suchej charakterystyczny dla strefy podrównikowej w Afryce) o powierzchni 42,000 km2. Niassa Reserve jest także największą strefą ochrony przyrody w Mozambiku z największą populacją dzikich zwierząt w całym kraju. Intencją rządów Mozambiku i Tanzanii jest połączenie Parku Narodowego Niassa ze zlokalizowanym na południu Tanzanii Parkiem Narodowym Selous. Projekt nosi nazwę Selous-Niassa Wildlife Corridor. W ten sposób powstałby największy transgraniczny park narodowy w Afryce i jednocześnie największy chroniony ekosystem suchych lasów podzwrotnikowych na tym kontynencie. czytaj więcej »
 
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE