Wyprawy
KENIA
Kenia to niewątpliwie najpopularniejszy kierunek safari na świecie. Dużo połączeń lotniczych i liczna konkurencja sprawiają że jest to najpopularniejszy i najtańszy sposób na safari w Afryce. Jednocześnie jest wciąż wiele miejsc w których można uniknąć spotkania z chmarą turystów.
Cena:
od 3350 PLN
zobacz program »Parki narodowe

- JEZIORO VICTORIA / RUMA
Jezioro Victoria i Park Ruma to idealna propozycja na tych, którzy szukają ciszy, spokoju w ustronnym miejscu. Jezioro Victoria jest źródłem Nilu i największym zbiornikiem świeżej wody w Afryce (drugim największym na świecie za Wielkim Jeziorem). Tylko 5% jeziora należy do Kenii, pozostałe 95% należy do Ugandy i Tanzanii. Kenijska część jeziora leży głęboko w północno-wschodnim rogu i składa się m.in. z kilku wysepek z malutkimi wioskami rybackimi wzdłuż brzegów większych wysp. To właśnie tu zlokalizowane są domki dla gości utrzymane w egzotycznym stylu. czytaj więcej »
 
- LAKE NAKURU
Nakuru to jedno z alkalicznych jezior położonego w Wielkim Rowie Afrykańskim i wspaniały ptasi rezerwat, w odległości 157 km od Nairobi. Na brzegach jeziora występują ogromne populacje flamingów, których liczba dochodzi czasami do miliona. Znany ornitolog Roger Tory Peterson określił ten park jako miejsce "najwspanialszego ptasiego spektaklu na świecie" - to zdanie jest obecnie używane w celach reklamowania parku wśród turystów. czytaj więcej »
 
- PARK NARODOWY MASAI MARA
Park Narodowy Masai Mara jest jednym z najbardziej znanych i popularnych w Afryce. Mimo oficjalnej nazwy jest to bardziej rezerwat niż park. Należy do plemienia Masajów. Czyste niebo, rozległe sawanny, krajobrazy jak żywcem wyjęte z filmu "Pożegnanie z Afryką" i liczne grupy migrujących zwierząt, oraz możliwość lotu balonem nad parkiem - to główne zalety, które przyciągają turystów. Dużą atrakcją są też ubrani na czerwono Masajowie, których styl życia diametralnie różni się od europejskiego. czytaj więcej »
 
- PARK NARODOWY NAIROBI
Park Narodowy Nairobi leży w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy. Ma powierzchnie 113 km kwadratowych i powstał w 1946 roku. Pokryty jest niemal dziewiczymi lasami, w których kryje się ponad 80 gatunków różnych ssaków. Można tu zobaczyć polujące drapieżniki w akcji - najlepiej jadąc minibusem z otwartym dachem. Lokalną "atrakcją" jest stos kłów słoniowych spalonych przez prezydenta Moi w 1989 roku jako symbol walki z kłusownikami. czytaj więcej »
 
- TSAVO / CHYULU HILLS
Tajemniczy szelest, pomruk lwa, wrzaski zwierząt... Natura jest tym, co w Afryce dominuje. Jednocześnie nie pozwala odpocząć, gdyż stale trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Trzy rezerwaty - Tsavo Wschodnie, Tsavo Zachodnie oraz Chyulu Hills zajmują ogromną powierzchnię w południowej Kenii. Główna droga i połączenie kolejowe łączące Nairobi z Mombassą dzieli część wschodnią i zachodnią obu parków Tsavo dokładnie w połowie i niemalże przecina oba parki na dwie części. czytaj więcej »
 
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE