Aktywna turystyka
UGANDA
Spływ pośród przepięknej zielonej scenerii i odgłosy buzującej wody pozwalające pojąć moc natury – to właśnie ma nam do zaoferowania najdłuższa rzeka "Starego Świata".
Termin

Rafting można tu uprawiać przez cały rok. Okres od końca grudnia do końca lutego i od czerwca do września to pora sucha, podczas której średnie temperatury wynoszą około 25 stopni Celsjusza.


Dojazd

Samolotem z Warszawy do Kampali.


Miejsce

Źródła potężnego Nilu w Jinja oferują ekscytujący white water rafting. Bujagali Falls leży u źródeł Nilu, jest odpowiednikiem wschodnioafrykańskich stolic adrenaliny takich, jak: Victoria Falls czy Cape Town. Bujagali to miejsce, skąd się zaczyna white water rafting, i jest określane jako jedno z najbardziej emocjonujących, a zarazem jedno z najbardziej bezpiecznych miejsc na świecie. Spektakularne Bujagali Fallus to jedyne wodospady na świecie, z których woda spada przez cały rok. Można tu doświadczyć magicznych cudów natury, o jakich się nawet nie śniło. Nie ma drugiego takiego miejsca!
Nil oferuje ciepłą wodę, ogromne fale, przepiękne krajobrazy oraz słońce przez cały rok.


Zakwaterowanie

Dobrze wyposażony kempingu - Nile High Camp. Jest to najpiękniejszy obóz na Nilu. Oferuje komfortowe drewniane domki, namioty safari, prysznic z ciepłą wodą, dostęp do Internetu oraz cudowny bar na szczycie klifu.
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE