Aktywna turystyka
SŁOWENIA
To jedna z pereł słoweńskich Alp i znane centrum sportów ekstremalnych. Pokonanie rwącej górskiej kipieli dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń i sporą dawkę adrenaliny. Jeśli będzie Ci mało możesz spróbować skoku na bungee, kanioningu lub wspinaczki.
Cena:
od 2300 PLN
zobacz program »Termin

Najlepsze warunki do uprawiania sportów górskich są w okresie maj - wrzesień.


Dojazd

Wyjeżdżamy z Warszawy minibusami. Przez Czechy, Austrię i w końcowej fazie Włochy dojeżdżamy do Słowenii. Droga wiedzie w większości przez góry. Zwłaszcza w ostatnim etapie towarzyszą nam przepiękne widoki z górskich serpentyn.


Miejsce

Bovec jest wymarzonym miejscem do uprawiania wszelakiego rodzaju sportów wodnych związanych z górami. Przepiękna dolina rzeki Soca gwarantuje maksimum doznań dla miłośników kajakarstwa górskiego, raftingu czy hydrospeedu. Z kolei koryta górskich potoków, które zasilają rzekę to wymarzone miejsce na uprawianie kanioningu. Amatorzy mocnych wrażeń mogą też spróbować skoku na bungee z 50 m mostu. Górska okolica sprawia, że w zasięgu ręki jest też trekking, wspinaczka czy eksploracja jaskiń. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.


Po godzinach

Bovec to urokliwe, małe miasteczko położone nad rzeką Soca na wysokości 2000 m n.p.m. Mnóstwo kameralnych knajpek, skłania do kosztowania miejscowej kuchni, w której łatwo odnaleźć sporo wpływów kuchni włoskiej. W miasteczku działa także kilka pub-ów i dyskotek. Dla zwolenników świeżego powietrza, ciepłe wieczory przy ognisku nad brzegiem rzeki.


Zakwaterowanie

Do wyboru hotel lub kemping.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE