Wyprawy
UGANDA
W czasach kolonialnych nazywana Perłą Afryki. Podupadła pod rządami Idi Amina powraca do swojej świetności. Jedyne i niepowtarzalne miejsce do organizacji górskiego safari i podziwiania przepięknych wodospadów. Jednocześnie jedna z ostatnich ostoi gorylów w Afryce.
Parki narodowe

- PARK NARODOWY BWINDI
Bwindi to kraina zielonych bananów, która zarazi każdego miłością do Afryki i pozwoli wyzwolić w sobie duszę odkrywcy. Największym magnesem przyciągającym tu turystów są goryle górskie. czytaj więcej »
 
- PARK NARODOWY KRÓLOWEJ ELŻBIETY
Park Narodowy Królowej Elżbiety został utworzony w 1954 roku w południowo-wschodniej Ugandzie. Zlokalizowany jest przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga, gdzie przylega do Parku Narodowego Wirunga. Park zajmuje powierzchnię 2000 km2 między Jeziorem Edwarda a Jeziorem Jerzego. Kiedyś należał do jednych z najbogatszych ekosystemów we Wschodniej Afryce, jednak znaczna część zwierząt wyginęła na skutek wycofywania się oddziałów podczas wojen domowych. Mimo tego park nadal jest jednym z najczęściej odwiedzanych obszarów chronionych w Ugandzie, a odkąd panuje pokój fauna zaczyna powoli się odradzać. Park jest bardzo zróżnicowany krajobrazowo. Można tu podziwiać kratery wulkaniczne, trawiaste równiny oraz lasy tropikalne. czytaj więcej »
 
- NARODOWY PARK WODOSPADU MURCHISON
Jest to największy park i jednocześnie największe sanktuarium dzikiej przyrody w Ugandzie. Położony jest w północno-zachodniej części kraju. Jego nazwa pochodzi od wodospadów Murchison, malowniczych kaskad, gdzie najdłuższa na świecie rzeka przeciska się przez szeroki na 7 m wąwóz i gwałtownie spada 43 metry w dół, tworząc zapierający dech w piersiach widok. Park przecięty jest przez rzekę Nil na pół. Bez wizyty w Parku Murchison Falls nie może odbyć się żadna wyprawa do Ugandy. Możemy w nim oglądać bardzo zróżnicowany krajobraz - od gęstych lasów deszczowych, przez łańcuchy wzgórz, aż po falistą sawannę na północnym wschodzie. czytaj więcej »
 
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE