Nurkowanie
TANZANIA (Mikidani)
Cena:
od 3950 PLN
zobacz program »Termin

Najlepszy czas na nurkowanie w Mikidani to okres od października do końca marca.


Dojazd

Samolotem z Warszawy przez jeden z portów europejskich do Dar es Salaam i dalej do Mtwary skąd busem przejeżdżamy do Mikidani (30 min). Koszt wszystkich przelotów to ok. 4500 zł.


Miejsce

Jeśli świat ma końce to jednym z nich jest na pewno Mikidani. To malutka miejscowość leżąca na południu Tanzanii tuż przy granicy z Mozambikiem. Tu czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu. Do Mikidani docierają nieliczni biali z Europy. Miejsce to z pewnością nie można nazwać turystycznym co stanowi jego niewątpliwy atut.


Zakwaterowanie

Proponujemy zakwaterowanie w hotelu Old Boma, stworzonym a odrestaurowanym postarabskim forcie z początku XX wieku. Jak na tanzańskie warunki można śmiało nazwać go luksusowym. Hotel działa na zasadzie fundacji. Większość jego dochodów przeznaczana jest na pomoc wiosce Mikidani. Znajduje się ok. 200 m spacerkiem od bazy nurkowej.


Nurkowanie

Nurkowanie to niewątpliwie największy atut tego miejsca. Baza nurkowa w Mikidani jest jedyną na południu Tanzanii. Lokalizacja sprawia, że miejscowa rafa jest właściwie nietknięta ludzką ręką. Samo za siebie mówi to, że jedno miejsce nurkowe jest zlokalizowane w ... porcie w Mtwarze, które znane jest z występowania licznych koników morskich. Wszystkie nurkowania odbywają się z łodzi. Przeciętnie rejs na miejsce nurkowe zajmuje ok. 30 min. Tyle zajmuje wypłynięcie z zatoki nad którą leży Mikidani.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE