Nurkowanie
POLINEZJA FRANCUSKA (Tahiti)
Południowy Pacyfik to mówi samo za siebie. To właśnie tam położone jest Tahiti- kraj składający się ze 118 wysp i wysepek w tym wciąż kilku niezamieszkałych. Tahiti wchodzi w skład Polinezji Francuskiej z jej najsłynniejszą wyspą Bora Bora. Jednak my unikamy zatłoczonych i turystycznych miejsc i polecamy nurkowanie wokół małej, urokliwej wysepki Ranigora.
Tahiti wchodzi w skład Polinezji Francuskiej z jej najsłynniejszą wyspą Bora Bora. Jednak my unikamy zatłoczonych i turystycznych miejsc i polecamy nurkowanie wokół małej, urokliwej wysepki Ranigora. W miejscowym narzeczu puamotu oznacza to "wielkie niebo". Nic bardzie trafnego. Wokół rozciąga się bezkresny błękit. Palmy, biały piasek, przyjaźni tubylcy i bezmiar życia podwodnego sprawią, że poczujesz prawdziwy smak tropikalnej wyspy na końcu świata.


Termin

Cały rok.


Dojazd

Samolotem z Paryża przez Santiago de Chile lub USA na Tahiti. Następnie awionetką na Rangiroa i busem do bazy nurkowej..


Zakwaterowanie

Luksusowe bungalowy na plaży.


Baza nurkowa

Baza, z którą współpracujemy została założona w 1995 przez Włocha- Ugo Mazzavillani. Centrum nurkowe oferuje kursy (dla osób od 8 roku życia) na wszystkich poziomach zaawansowania (CMAS, CEDIP/ANMP, PADI). Istnieje możliwość nurkowań oraz szkoleń idywidualnych. Dla wygody osób uczestniczących w nurkowaniach na łódź zabieranych jest maksimum 6 osób plus załoga. Wszystkie nurkowania są filmowane. Po powrocie do bazy można obejrzeć film i ewentualnie zakupić kasetę.
W celu zapewnienia najwyższego standardu i komfortu baza (będąca centrum Scubapro) wymienia swój sprzęt co dwa lata.

Baza posiada:

- 50 aluminiowych i stalowych butli (niektóre z nich posiadają dwa zawory lub DIN) butle: 6, 12 lub 15 litrowe
- ABC
- krótkie pianki
- komputery
- jacekty Scubapro
- automaty Mark 10 I Mark 2 (R190)


Nurkowanie

Wyspę, którą kiedyś chętnie odwiedzał Jacques Cousteau, dziś uważa się za jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Doskonałe warunki panujące tu przez cały rok, krystalicznie czysta woda oraz turkusowa laguna, która niczym pierścień otacza wyspę, tworzą podwodny ogród. Ale rejon Południowego Pacyfiku to przede wszystkim bogactwo różnorodnych gatunków ryb, dużej ilości mant oraz słynnej tzw. "Przełęczy 100 rekinów". Oprócz tego można tu także spotkać: parrot fish, jack fish, butterfly fish, moray eels, clown fish, żółwie, białe i szare rekiny oraz delfiny.
Do najbardziej popularnych miejsc nurkowych zalicza się dwie przełęcze oraz ściany z licznymi jaskiniami, a wśród nich miejsca o wiele mówiących nazwach jak: "the caverns", "the shark cave", "the descent" i "the wind - turbine".


Atrakcje

Bez wątpienia atrakcją miejsca są wycieczki na "wyspę raf" (The Isle of Reefs), którą tworzą olbrzymie i niesamowite formacje koralu, czy rejs statkiem ze szklanym dnem, a także kazaking, deep fisching czy przejażdżki na rowerze. Dla chętnych do skorzystania z innych ciekawych form spędzenia wolnego czasu proponujemy wycieczkę na inną z 78 wysp należących do archipelagu Tuamotu - do Fakaravy. Główną atrakcją tego miejsca obok 250 farm czarnych pereł jest jeden z pierwszych kościołów katolickich na Polinezji Francuskiej. Ten ciekawy i wart zobaczenia zabytek architektoniczny został wybudowany z koralu i pochodzi z 1874 roku. Ponadto, ze względu na występujące tu rzadkie gatunki flory i fauny oraz bogactwo ekosystemu, UNESCO uznało otaczający Fakaravę atol za rezerwat przyrody.


Informacje dla podróżujących
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE