Nurkowanie
MALAWI (Cape Maclear)
Jezioro Malawi, trzecie pod względem wielkości w Afryce, jest nazywane największym akwarium świata. Żyje tu ponad 1000 gatunków ryb, z czego połowa to gatunki endemiczne, nie występujące w innych zbiornikach. Dzięki niezwykłym kształtom i ubarwieniu, wiele z nich jest hodowanych w akwariach. Krystalicznie czyste wody jeziora mają przejrzystość 15-20 m, a temperatura na powierzchni wynosi 24-29 st. C. Średnia głębokość to 600 m, a największa - 706 m.
Od nazwy długiego na 550 km i szerokiego na 20-55 km jeziora wziął nazwę leżący nad nim afrykański kraj. Jedno z najbiedniejszych państw na kontynencie słynie z niezwykłych krajobrazów, co zawdzięcza położeniu na terenie Wielkich Rowów Afrykańskich. Na pokrytych sawanną wyżynach i w tropikalnych górskich lasach można oglądać żyjące na wolności dzikie zwierzęta.


Cena:
od 3650 PLN
zobacz program »Termin

Najlepszy okres do zwiedzania Malawi jest w porze suchej, pomiędzy majem, a październikiem. W innych miesiącach trzeba liczyć się z opadami deszczu, które mogą poruszanie się w terenach górskich. Jednak nad samym Jeziorem Malawi nie ma to większego znaczenia.


Dojazd

Samolotem przez Londyn i Addis Abebę do stolicy kraju Lilongwe. Następnie transfer do Cape Maclear na południu jeziora Malawi.


Miejsce

Cape Maclear albo Chembe, to niewielka wioska położona na skalistym półwyspie Nankumba na południu Jeziora Malawi. Półwysep znajduje się Parku Narodowym Jeziora Malawi, który zostałw pisane na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Jezioro w tym miejscu jest otoczone stromo opadającymi do wody wzgórzami, w pobliżu znajdują się liczne nieduże wysepki.


Nurkowanie

Odbywa się przeważnie z łodzi, wokół Cape Maclear i niedalekich wysepek. Na powierzchni woda ma przez cały rok reperaturę 24-29 st. C, głębiej 22 st. C. Pod wodą znajdują się malownicze formacje skalne, a przede wszystkim mnóstwo kolorowych ryb i skorupiaków.


Zakwaterowanie

W położonych przy plaży 2-osobowych bungalowach z łazienkami i własną werandą.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE