Nurkowanie
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
Dziki, nieznany zakątek Afryki. 360 słonecznych dni w roku. Wieloryby, delfiny, rekiny, żółwie. Kaniony i jaskinie. Tygodniowe i dwutygodniowe rejsy luksusowym katamaranem po wyspach Cabo Verde. Szansa na nurkowanie w miejscach nie widzianych dotąd przez człowieka.
Cena:
od 4570 PLN + przelot
zobacz program »Podwodny świat Cabo Verde to olbrzymie formacje skalne, jaskinie, kaniony, półki oraz ostre ściany urwisk. Są one domem dla wielu gatunków ryb, węgorzy i homarów. Cabo Verde oferuje wszystkie aspekty nurkowania, a więc: nurkowanie ścianowe, nurkowanie rafowe oraz wrakowe. Jeżeli wolisz pozostać przy powierzchni i jedynie posnorklować, możesz podziwiać nie tylko piękno formacji koralowych, ale również miejsca z widocznością do 30 m, gdzie na dnie leżą wraki.


Termin

Sezon na Cabo Verde trwa cały rok. 365 słonecznych dni w roku z temperaturą 22-30 sC. Najlepsze warunki do uprawiania nurkowania występują pomiędzy grudniem a kwietniem.


Dojazd

Z Warszawy do Sal dotrzeć można samolotem przez Wiedeń, Monachium, Madryt lub Lizbonę. Wybór miejsca przesiadki zależy od aktualnych cen przewoźnika. Wybieramy najtańszą opcję.


Miejsce

Cabo Verde to Zachodnia Afryka. Kilkadziesiąt, często bezludnych, wysepek rozrzuconych po Oceanie Atlantyckim na wysokości Senegalu.


Zakwaterowanie

Kwaterujemy się na zwodowanym 2 lata temu wysokiej klasy motorowym katamaranie w dwuosobowych kabinach z łazienkami. "Łódka" ma 23 m długości, 16 miejsc i 350 m2 powierzchni użytkowej. Małe zanurzenie - 1,2 m, pozwala jej kotwiczyć w wąskich lagunach oraz tuż nad rafą. Oprócz nurkowania w cenie rejsu dostępny jest sprzęt do: surfingu i windsurfingu, kajaki, sprzęt wędkarski, również do połowów oceanicznych. Za dodatkową opłatą możliwość zorganizowania jeep-tour i trekking-tour. Wysokość niektórych gór przekracza 2000 m n.p.m.


Nurkowanie

Najlepszymi miejscami do nurkowania są okolice wysp: Sal, San Nicolau, Razo, Branco, St. Luzia, St.Vicente and St.Antao. Występują tam niesamowite podwodne formacje skalne: ściany, kaniony, jaskinie. Oferujemy trzy rodzaje nurkowania: nurkowanie ścianowe, rafowe i eksplorację wraków. Niektóre z nich leżą tak płytko, że można podziwiać je snorklując. Cabo Verde to także rejon obfitujący w mnogość podwodnego życia. Wieloryby, delfiny, rekiny, żółwie, to tylko niektórzy przedstawiciele podwodnego świata. Na Cabo Verde masz także okazję zanurkować w miejscach wcześniej nie oglądanych przez człowieka! Załoga Organizujemy indywidualne rejsy, dostosowane do wymagań naszych klientów. Optymalny czas rejsu to dwa tygodnie. Jeśli ktoś zdecyduje się na rejs tygodniowy musi liczyć się z dodatkowym kosztem przelotu w jedną stronę do Sal (120 EUR).


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE