Nurkowanie
TAJLANDIA (Phuket)
Państwo w Południowo-Wschodniej Azji, częściowo położone na Półwyspie Malajskim. Wspaniały kraj do zwiedzania, wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Turystów przyciągają tu piękne plaże, ciekawa kultura oraz niezwykłe zabytki. Za najlepsze miejsce do nurkowania uznawana jest wyspa Phuket.
Kraj zamieszkany przez 62 mln ludzi, z czego 95 proc. społeczeństwa wyznaje buddyzm. Kraj jest monarchią konstytucyjną. Król praktycznie nie posiada władzy, jest jednak wielkim autorytetem moralnym. Tajlandia dzieli się na cztery regiony geograficzne: górzystą, porośniętą lasami północ, równinne i deszczowe centrum, suchy płaskowyż na północnym wschodzie oraz tropikalne wyspy i wybrzeże na południu.


Cena:
od 3575 PLN
zobacz program »Nurkowanie w Tajlandii można połączyć z trekkingiem w Laosie i zwiedzaniem Kambodży.


Termin

Cały rok, przy czym najlepszy termin do nurkowania to okres od października do maja. Od czerwca do września trwa pora deszczowa, z największymi opadami we wrześniu. Szczyt sezonu przypada między połową grudnia, a połową stycznia, kiedy ceny są najwyższe.


Dojazd

Przelot samolotem z Warszawy lub innego miasta w Polsce przez jeden z dużych europejskich portów lotniczych do Bangkoku, gdzie następuje przesiadka na samolot do Phuket. Inna możliwość do bezpośredni przelot do Phuket, z dwoma przesiadkami: jedna w Europie i jedna w Azji.


Miejsce

Phuket jest największą wyspą Tajlandii, położoną na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego. Leży na Morzu Andamańskim, pomiędzy przepięknymi tropikalnymi wysepkami i urwiskami wapiennego klifu Zatoki Phang Nga. Phuket jest jednym z największych centrów turystycznych w Azji. Najsłynniejszym miejscem na Phuket jest plaża Patong, z ciągnącą się wzdłuż niej Bangla Road, wzdłuż której usadowiły się setki barów, pubów, restauracji i nocnych klubów. Pobliska plaża Karon jest nieco spokojniejszym miejscem, gdzie można odpocząć od tłumów turystów i zgiełku życia nocnego.


Nurkowanie

Tajlandia leży nad dwoma akwenami rozdzielnymi Półwyspem Malajskim. Na wschodzie znajduje się Zatoka Tajlandzka, a na zachodzie Morze Andamańskie. To drugie jest znacznie ciekawsze pod względem nurkowym, dzięki lepszej przejrzystości wody i bogatszemu życiu pod wodą. Phuket to najlepsze miejsce wypadowe do wszystkich najciekawszych miejsc nurkowych Morza Andamańskiego. Organizowane są stąd wyprawy łodziami na archipelag Similanów, Suriny, Koh Bon, Koh Tachai, Richelieu Rock, a także nurkowiska Birmy i Andamany (należące do Indii). Jednodniowe nurkowania z łodzi organizowane są m.in. na Racha Noi, (ryby rafowe można, rekiny brodate, manty oraz ławice tuńczyków), Shark Point (malownicze formacje skalne, rekiny, mureny, barakudy, ośmiornice, mątwy), Koh Doc Mai (niezwykłe pieczary i korytarze skalne ze staktytami i stalagmitami), czy Racha Yai (ryby rafowe, mątwy, ośmiornice, krewetki, ślimaki nagoskrzelne, wraki, podwodne sanktuarium z pomnikami słoni i świątyniami).


Zakwaterowanie

- Orchid Hotel - niewielki, w stylu śródziemnomorskim, położony w zatoce Kalim Bay, na północ od plaży Patong (5 minut spacerkiem). Hotel znajduje się niedaleko plaży, na którą wychodzą okna części pokojów, ma też własny basen. Obszerne pokoje są wyposażone w klimatyzację, TV-Sat, dostęp do darmowego bezprzewodowego internetu.

- Ban Karon Resort - hotel położony 150 m od plaży Karon i 300 m od plaży Kata. Ma własny basen i jacuzzi. Duże, wygodne pokoje z balonami mają klimatyzację, TV-Sat i mini bar.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE