Nurkowanie
RPA (Margate)
Republika Południowej Afryki słynie nie tylko z idealnego klimatu i bajkowych krajobrazów. Również nurkowanie w RPA należy do wyjątkowych. Wody przybrzeżne tego kraju słyną z obfitości występujących tam wielkich ryb, zwłaszcza rekinów. W żadnym innym miejscu na świecie nie występuje tak wiele ich gatunków.
Zimne prądy płynące od wybrzeży Antarktydy spotykają się na tym obszarze z tropikalnymi wodami Oceanu Indyjskiego. Duża obfitość planktonu przyciąga liczne żywiące się nim organizmy morskie, a że małe ryby, są zjadane przez duże ryby. Nurkowanie w RPA to gwarancja spotkania z rekinami.


Cena:
od 3675 PLN
zobacz program »Nurkowanie w Margate można połączyć z safari w Parku Krugera.


Termin

Cały rok


Dojazd

Przelot samolotem z Warszawy lub innego miasta w Polsce przez Londyn, Paryż Frankfurt lub Zurych bezpośrednio do Durbanu lub z dodatkową przesiadką w Johannesburgu – w zależności od dostępności biletów i preferencji klientów.


Miejsce

Margate-Shelly Beach to mała, kameralna miejscowość ok. 40 min jazdy samochodem od Durbanu. Pierwotnie miasteczko znane było jako jeden z większych punktów wypadowych połowów głębokomorskich dużych ryb - w tym rekinów. Miejscowe tawerny wciąż sprawiają wrażenie jakby było się na planie filmowym filmu "Stary człowiek i morze".Wraz z upowszechnienie się nurkowania, Shelly Beach stało się również idealnym miejscem do nurkowania z rekinami, które występują tu przez cały rok. Są to m.in.: rekiny młoty, rekiny tygrysie, rekiny Zambezi oraz "popularne" wśród nurkujących whitetip sharks.


Nurkowanie

Okolice Durbanu, leżącego na wschodnim wybrzeży kraju, są szczególnym miejscem na nurkowej mapie RPA. W odróżnieniu od okolic Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie woda nigdy nie osiąga tropikalnych temperatur, w pobliży Durbanu jest ona znacznie cieplejsza i przez cały rok ma ponad 20 st.C. Nie ma tu tak spektakularnych raf jak np. w Egipcie, ale wielkie ławice ryb wynagradzają ten brak. Raz w roku - w czerwcu - ma tu miejsce jedno z najbardziej spektakularnych widowisk podwodnego świata: Sardines Run. Wzdłuż wschodniego wybrzeża RPA, przez kilkanaście dni płynie ławica milionów sardynek, migrujących na Ocean Indyjski. Nurkowanie w tym kłębowisku to niezapomniane przeżycie, tym bardziej, że sardynki przyciągają w trakcie migracji staje się łatwym łupem dla tysięcy delfinów i rekinów.


Zakwaterowanie

Przyjemne i przestronne apartamenty zlokalizowane tuż nad bazą nurkową i miejscem startu większości nurkowań. Każdy apartament urządzony jest w innym stylu i składa się z dwóch pokoi, salonu, kuchni, łazienki i przestronnego balkonu z widokiem na ocean.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE