Nurkowanie
MOZAMBIK (Vilanculo - 14 dni)
Dla tych, którym nie wystarczy kilkudniowy pobyt w Tofo i którzy chcieliby zobaczyć w Mozambiku coś więcej poza plażami, mantami i rekinami wielorybimi proponujemy przedłużenie pobytu o nurkowania w Vilanculo. O ile Tofo to zaledwie wioska, to Vilanculo jest już prawdziwym miastem.
Są tu pozostałości kolonialnej zabudowy, urzędy, sklepy, restauracje i bary oraz lokalny targ. Położone w zatoce, naprzeciwko przepięknego, będącego parkiem narodowym archipelagu Bazaruto, obejmującego trzy duże pokryte piaszczystymi wydmami wyspy, Vilanculo oferuje nurkowania wzdłuż kilku barierowych raf koralowych. Tu również można natknąć się na manty i rekiny wielorybie. Przy rafach można spotkać okazy innych dużych ryb oraz ogromne ilości niewielkich, kolorowych rybek rafowych. Pobyt w Mozambiku warto urozmaicić nurkowaniem w Vilanculo.


Cena:
od 6650 PLN
zobacz program »Nurkowanie

W Vilankulo nurkowanie odbywa sie na rafach położonych w znacznej odległości od samego miasta, co sprawia, że dotarcie tam na szybkich pontonach typu RIB zajmuje czasami ponad godzinę (z krótka przerwą na postój na jednej z wysp archipelagu). Najliczniejsze miejsca nurkowe znajdują się na Two-Mile Reef, przylądku Cabo Sao Sebastian i u wybrzeży wyspy Magaruque. Oprócz wielkich ryb (orlenie, manty, rekiny wielorybie), występują tu liczne gatunki tropikalnych ryb rafowych, a także żółwie i niezwykle rzadkie ssaki morskie – diugonie. Tutejsze rafy należą do najpiękniejszych na wschodni wybrzeżu Afryki. Jedno z miejsc nurkowych nosi wdzięczną nazwę akwarium - nietrudno się domyślić dlaczego.


Zakwaterowanie

Program przewiduje zakwaterowanie w Tofo w casitas hotelu Casa Barry. Każda casita to oddzielny domek w stylu afrykańskim, w które są komfortowo wyposażone trzy 2- lub 3-osobowe pokoje z łazienkami wyposażonymi w prysznice. W Vilanculo, gdzie baza noclegowa jest znacznie skromniejsza, do wyboru są albo dwuosobowe bungalowy bez łazienek (wspólne łazienka na campingu), dwuosobowe pokoje w wygodnym pawilonie ze wspólnymi łazienkami lub dwuosobowe bungalowy z własnymi łazienkami z prysznicem.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE