Nurkowanie
MOZAMBIK (Tofo - 8 dni)
To miejsce do którego załoga Adventure Explorers trafiła jako pierwsza z Polski i jako pierwsza rozpoczęła organizację wyjazdów nurkowych. Proponując nurkowanie w Tofo, oferujemy Wam coś więcej, aniżeli zwykły wyjazd. Praia do Tofo, czyli plaża w Tofo to najbardziej znane miejsce nurkowe w tej części kraju.
W niewielkiej wiosce rybackiej jest kilka centrów nurkowych, parę hoteli, barów i restauracji oraz ośrodków z bungalowami w stylu afrykańskim, a ich głównymi klientami są nurkowie przybywający tu z całego świata, żeby spotkać pod wodą manty i rekiny wielorybie. Ponieważ manty przeważnie są zwierzętami wędrownymi, a te z Tofo prowadzą osiadły tryb życia, pracująca tu para naukowców prowadzi badania, których efektem ma być uznanie ich za odrębny gatunek.


Cena:
od 4350 PLN
zobacz program »Nurkowanie

W pobliżu Tofo Bay znajduje się 17miejsc nurkowych. Są to niezwykle rafy położone na głębokości pomiędzy od 10 do 37 metrów. Niewątpliwie największą atrakcją są manty, które można spotkać tu na każdym kroku oraz rekiny wielorybie. Widoczność sięga od 10 do 30 metrów (średnio 20), a temperatura Oceanu Indyjskiego w tym miejscu waha się pomiędzy 23 a 29 C. Baza posiada 40 kompletów sprzętu do nurkowania zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz pianki o grubości 5 mm (zimowe do 24 st. Celsjusza) oraz letnie, krótkie - 3 mm (od 28 stopnie). Centrum nurkowe dysponuje 40 butlami aluminiowymi oraz stalowymi. Posiada 4 nowoczesne łodzie. Dwie z nich wyposażone są w silniki 85 konne firmy Yamaha. Na pokładzie łodzi znajduje się niezbędny sprzęt do udzielenia pierwszej pomocy zatwierdzony przez Południowo - Afrykański Dział Transportu (DoT) oraz radio, GPS, hydrolokator, tlen. W bazie można odbyć wszystkie możliwe kursy dostępne w systemie PADI. Kursy podstawowe odbywają się w specjalnym basenie należącym do bazy, dzięki czemu nurkowie zostaną lepiej przygotowani do szkolenia na wodach otwartych. Zajęcia odbywają się w małych grupach by zapewnić bezpieczeństwo oraz wysoką jakość prowadzonych szkoleń.


Zakwaterowanie

Oferujemy wszelkie możliwe standardy zakwaterowania, od backpackerskich bungalowów, przez domki na plaży aż po hotele o najwyższym standardzie. Osobiście polecamy wygodne, przytulne i komfortowo wyposażone domki na plaży zlokalizowane bezpośrednio przy bazie nurkowej.


Opis miejsc nurkowych

- Manta Reef
- Office (Biuro)
- Salon
- Giant's Castle (Zamek Gigantów)
- Anchor Bay
- Barra Lagoon
- Buddies Reef (Rafa Kumpli)
- Simons Town
- Sherwood Forest (Las Sherwood)
- Amazon
- Praia da Rocha (Plaża Skał)
- Coloseum


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE