Nurkowanie
MOZAMBIK (Pemba - 7 dni)
Będąca stolicą prowincji Cabo Delgado, leży w trzeciej co do wielkości zatoce świata. Białe, piaszczyste plaże Pemby rozciągają się na długości ponad 2 km. Mieszkańcy nazywają je Wimbe, co w lokalnym języku oznacza "fala". W tym urokliwym miejscu, pomiędzy palmami i baobabami czas przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.
Cena:
od 3850 PLN + przelot
zobacz program »Nowoczesny port Pemby, międzynarodowe lotnisko, liczne hotele i restauracje oraz sieć wyremontowanych dróg, łaczą się w tym mieście z urokiem historyczno-kolonialnej architektury. Oprócz tego bliskość piaszczystych plaż, nietkniętych i wciąż nie odkrytych raf Oceanu Indyjskiego – właśnie taka jest Pemba. Nurkowanie tu dostarcza naprawdę niezwykłych przeżyć.


Nurkowanie

Archipelag Qurimbas składający się z 32 koralowych wysp, rozciągających się od Pemby, aż po rzekę Rovuma to prawdziwy podwodny raj. Ze względu na bliskie położenie rafy od brzegu, zarówno miłośnicy snorklingu, jak również Ci bardziej doświadczeni nurkowie, znajdą coś dla siebie. Dla wielu jednak prawdziwym wyzwaniem staną się zapewne olbrzymie ściany kanału Montepuez wysuniętego daleko na południe. Liczne jaskinie, wnęki i zmieniające się formacje dna, stanowią środowisko bogato zamieszkałe przez liczne ryby. Widoczność przekracza tu często 30 metrów, a temperatura wody rzadko kiedy spada poniżej 28C. W tych warunkach można spotkać wszystkie typowe zwierzęta Oceanu Indyjskiego, w tym m.in.: tuńczyki żółtopłetwe, tuńczyki wielkooczne i marliny. Ponadto: manty, osiem gatunków rekinów (w zależności od pory roku),rekiny wielorybie, olbrzymie ławice barakud, king fish, red snapper, dwa rodzaje żółwi i delfiny, nie zapominając o wielorybach.


Zakwaterowanie

Oferujemy wszelkie możliwe standardy zakwaterowania, od "backpackerskich" bungalowów, przez domki na plaży aż po hotele o najwyższym standardzie. Wszystkie kwatery znajdują się bezpośrednio przy bazie nurkowej lub w jej najbliższej okolicy (10-15 min).

Oprócz tego zatoka Pemby, to jedno z głównych miejsc docelowych wielu windsurferów i miłośników innych sportów wodnych. Niebywałą atrakcją pomiędzy lipcem a grudniem są bez wątpienia wieloryby, które można obserwować z brzegu.


Opis miejsc nurkowych

- Aleja Lagosta
- Rafa Cabecas
- Canyon
- Bird Rocks-Massundju
- Salaama Bank
- Slipway


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE