Nurkowanie
MADAGASKAR (Nosy Be)
Madagaskar- najstarsza i czwarta co do wielkości wyspa świata. To mówi samo za siebie. Dzięki temu że bardzo wcześnie odłączyła się od kontynentu, do dziś można tu spotkać setki endemicznych gatunków, których przodkowie pamiętają jeszcze czasy dinozaurów.
HOTEL "Gerard & Francine"
Cena:
od 4950 PLN + przelot
zobacz program »HOTEL "L'HEURE BLEUE"
Cena:
od 6350 PLN + przelot
zobacz program »Niewątpliwie Madagaskar kojarzy się z lemurami- symbolem i maskotką wyspy, które trafiły na nią 40 mln lat temu. Występuje ich tutaj 16 gatunków. Nie darmo słynny podróżnik i pisarz Arkady Fieldler swoją książkę o Madagaskarze zatytułował Wyspa kochających lemurów. Jednak najsłynniejszym Polakiem, który pokochał i zginął na Wyspie był Maurycy Beniowski okrzyknięty przez miejscowych Królem. Zapraszamy na spotkanie prawdziwą egzotyką.

Maskotką i symbolem narodowym wyspy są Duchy Nocy. Tak zwykło się mówić o lemurach, które prowadzą nocny tryb życia i mają wielkie okrągłe oczy niczym u duchów. Ta rzadka rodzina małp dotarła tu około 40 milionów lat temu. I choć kiedyś można ją było spotkać w każdym zakątku Ziemi, dziś mieszka tylko na Madagaskarze i na pobliskich Komorach!


Miejsce

Nosy Be - wyspa położona 600 km na północ od stolicy Madagaskaru - Antananarive.


Termin

kwiecień - grudzień


Nurkowanie

W najbardziej malowniczym miejscu wyspy, w wiosce Ambatoloaka, położona jest baza nurkowa, z ponad 15 letnim doświadczeniem. Centrum nurkowe otwarte jest cały rok i oferuje nie tylko doskonałe warunki do nurkowania ale również sprawdzony sprzęt. (zobacz kalendarz nurkowy).
Doskonała lokalizacja bazy sprzyja eksploracji zarówno płytszych jak i głębszych rejonów Oceanu. Można wybrać nurkowanie z lądu lub udać się speedboatem na bardziej odległe rafy.
Na chętnych mocnych wrażeń, od września do końca listopada, czeka spotkanie oko w oko z mantami, whale -sharks i wielorybami. Oprócz tego na głębokości ok. 30 m można spotkać: surgeon fish, groupers, parrot oraz barakudy, caranx, dog - tooth tuna, rekiny, eagle and sting rays.


Wymogi

Aby wziąć udział nurkowaniu na odległych rafach, nurkowie zobowiązani są do posiadania: przynajmniej 1 gwiazdki CMAS lub mieć ukończony kurs Open Water PADI lub NAUI.

Wszyscy przyjeżdżający do bazy zobowiązani są do okazania licencji ukończenia kursu nurkowego. Ci, którzy planują rozpocząć przygodę z nurkowaniem muszą posiadać ważne badanie lekarskie (badanie może być maksymalnie sprzed 6 miesięcy).


Miejsca nurkowe

BAIES DES RUSSES
MITSIO
NOSY IRANJA
RADAMA ISLANDS


Zakwaterowanie.

W zależności od wymogów i oczekiwań naszych klientów oferujemy noclegi w hotelach o różnych standardach.


Info dla podróżujących
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE