Nurkowanie
LIBAN
Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy na stałe do oferty nurkowanie wrakowo-rafowe w Libanie. To kraj położony na Bliskim Wschodzie, nad brzegiem Morza Śródziemnego. Największe atrakcje pod wodą to wraki statków z czasów II Wojny Światowej m.in. francuski okręt podwodny Souffler oraz zatopionych w okresie wojny domowej.
Po długiej wojnie domowej, kraj znowu szybko się rozwija i otwiera dla turystów. Liban graniczy z Syrią i Izraelem. Większość powierzchni pokrywają góry, których wysokość przekracza 3 tys. metrów.


Cena:
od 3835 PLN
zobacz program »Termin

Marzec - październik W marcu temperatura wody wynosi ok. 17 st. C, wystarczającym zabezpieczeniem przed taką temperaturą jest więc mokra pianka 7 mm. Szczyt sezonu turystycznego przypada w lipcu i sierpniu.


Dojazd

Najłatwiej i najszybciej jest dostać się do Libanu samolotem, polecamy trasę przez Stambuł. Jedynym międzynarodowym portem lotniczym Libanu jest lotnisko w Bejrucie, położone tylko 5 km od centrum miasta. Inną opcją jest droga lądowa: pociągiem, autobusem lub samochodem.


Miejsce

Bejrut - stolica i największe miasto Libanu, leżące na wybrzeżu, w środkowej części kraju. Liczy ok. 1,5 mln mieszkańców, większość pochodzenia arabskiego. Bejrut odgrywa kluczową rolę w gospodarce kraju, ponieważ znajdują się tu siedziby większości libańskich przedsiębiorstw i banków. Miasto jest również ważnym ośrodkiem życia kulturalnego. Znajduje się tu wiele zabytków i dzieł sztuki. Po zniszczeniach spowodowanych ostatnimi konfliktami zbrojnymi w Bejrucie prowadzone są ożywione prace renowacyjne zarówno w historycznym śródmieściu, jak i w dzielnicach turystycznych i handlowych. Przywrócono do życia marinę, liczne hotele, kluby i lokale nocne. Tak jak przed wojną domową, Bejrut znowu przyciąga wielbicieli życia nocnego z Bliskiego Wschodu i Europy.


Nurkowanie

Morze Śródziemne jest po prostu usłane wrakami statków z wszystkich epok, z których większość dostępna jest jedynie dla nurków technicznych. Jednakże wybrzeże libańskie oferuje kilka bardzo interesujących wraków leżących w zasięgu nurków rekreacyjnych. Więcej informacji o wrakach znajduje się tutaj. Oprócz wraków pod wodą można podziwiać bogatą faunę i florę - więcej szczegółów znajduje się tutaj.


Zakwaterowanie

W zależności od wymogów i oczekiwań naszych klientów oferujemy noclegi w hotelach o różnych standardach. Proponujemy zakwaterowanie w Hotelu Mozart w centrum Bejrutu ze względu na bliskość bazy nurkowej oraz ważnych zabytków tego miasta. Jest to bardzo nowoczesny hotel położony w Hamra District, w samym sercu słynnego Ras Beirut. Druga polecana przez nas opcja to niedaleki The Riviera Hotel, o znacznie wyższym standardzie. W pobliżu znajdują się liczne restauracje, kafejki oraz sklepy, Libańsko-Amerykański Uniwersytet (Lebanese American University - LAU), Uniwersytet Amerykański w Bejrucie (American University of Beirut - AUB), szpital, centrum medyczne.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE