Nurkowanie
FILIPINY
Ten wyspiarski kraj w Azji południowo-wschodniej to prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Białe, piaszczyste plaże i tropikalny klimat z przeciętną roczną temperaturą powietrza 27 st. C i wody pomiędzy 26, a 30 st. C sprawiają, że sezon trwa tu praktycznie przez cały rok. W wodach wokół Filipin żyje 3 tys. gatunków ryb i 448 gatunków korali. Występuje tu wiele gatunków rekinów, w tym wielorybie i młoty, a także ogromne manty.
Na ponad 7 tysiącach wysp żyje 90 milionów ludzi, którzy spośród wszystkich narodów tego rejonu świata są nam najbliżsi kulturowo. Ponieważ przez ponad 300 lat Filipiny były kolonią hiszpańską, zdecydowana większość populacji to katolicy. Później kraj popadł w zależność od USA, stąd jednym z dwóch języków oficjalnych jest angielski . Organizujemy pobyty w jednym lub kilku z polecanych przez nas miejsc, razem z transferami.


Termin

Cały rok. Szczyt sezony przypada od grudnia do lutego, najtaniej jest od maja do października, kiedy w związku trwającym sezonom monsunów w ciągu dnia mogą padać deszcze.


Dojazd

Samolotem z Warszawy, przeważnie z dwiema przesiadkami: w jednym z dużych portów europejskich i w jednym z azjatyckich, do Cebu lub Manili. Potem transfer do wybranego miejsca busem lub samochodem osobowym i przeważnie promem.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE