Nurkowanie
EGIPT (Safaga)
Safaga to niewielkie miasteczko portowe położone 60 km na południe od Hurgady. Jest znacznie mniej popularne od swojego północnego sąsiada i chociaż wokół Safagi jest już sporo hoteli, to oparła się ona wpływom westernizacji i w centrum miasta można zobaczyć prawdziwe egipskie życie, kulturę i zwyczaje.
W lokalnych kafejkach i barach można wypalić shishę, napić się herbaty i swobodnie porozmawiać z mieszkańcami. Jest tu mnóstwo sklepów, bardzo dobre restauracje, kafejki internetowe, banki i kantory.


Cena:
od 2402 PLN
zobacz program »Nurkowanie

Nurkowania odbywają się przede wszystkim z łodzi. Ponieważ Safaga jest znacznie rzadziej odwiedzana przez nurków niż Hurgada, Sharm Al-Sheikh czy Dahab, tutejsze rafy są prawie dziewicze, a pod wodą łatwiej spotkać ryby niż nurków. U wybrzeży położonej naprzeciwko miasta wyspy jest wiele doskonałych miejsc nurkowych. Safaga to również doskonałe miejsce wypadowe na wyprawę na wrak promu Salem Express.


Zakwaterowanie

- Holiday Inn 4* - położony nad brzegiem morza 2 kilometry od centrum Safagi. Dysponuje 330 pokojami 2-osobowymi, z balkonami lub tarasami. Do dyspozycji gości m.in.: kantor wymiany walut, sejf w recepcji (bezpłatny), sklepiki, opieka medyczna, wypożyczalnia samochodów, duży basen z brodzikiem, bar przy basenie, wieczorny program rozrywkowy, dyskoteka, 2 restauracje.

- Shams Safaga 3* - tylko 5 km od centrum miasta, znajduje się przy plaży. Składa się z budynku głównego oraz wolnostojących bungalowów (pokoje w bungalowach za dopłatą). Na terenie obiektu znajduje się 374 pokoi, większość z balkonami lub tarasami. Na miejscu m.in.: kantor wymiany walut, opieka medyczna, klub dla dzieci, basen, bar przy basenie, wieczorny program rozrywkowy, dyskoteka.

- Lotus Bay Resort 4* - położony jest bezpośrednio na złocistej plaży w sercu północnej zatoki Safagi, oddalonej o ok. 5 km od centrum Safagi. Hotel ma niska zabudowę, są to 2 kondygnacyjne bungalowy. Posiada dużo zieleni, jest bardzo przestrzenny, ma dużą plażę z palmami, oraz bardzo duży basen. W hotelu jest 220 pokoi, każdy pokój jest wyposażony w klimatyzację, łazienkę z prysznicem, telefon, TV SAT, lodówkę, każdy ma balkon lub taras.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE