Nurkowanie
EGIPT (Marsa Alam)
Niewielka wioska na południowym wybrzeżu Egiptu, odkryta dla nurków w latach 90-tych ub. Wieku. Nurkowanie odbywa się przede wszystkim z brzegu. Samo Marsa Alam to przede wszystkim niewielka marina dla łodzi nurkowych i położony kilka kilometrów w głąb lądu kompleks sklepów, kantorów i restauracji.
Wzdłuż brzegu Morza Czerwonego stoi tu kilkadziesiąt hoteli, ciągnących się na przestrzeni nawet do kilkudziesięciu kilometrów od samego Marsa Alam. Lotnisko jest położone 60 kilometrów od miasteczka. W związku ze sporą odległością od hoteli do Marsa Alam, polecaną opcją wyżywienia jest wykupienie pakietu all inclusive.


Cena:
od 2606 PLN
zobacz program »Nurkowanie

Dziewicze, pełne życia i niezniszczone jeszcze rafy koralowe w pobliżu Marsa Alam, ciągną się przy samym brzegu, dzięki czemu nurkowanie przeważnie zaczyna się wejściem z plaży do wody w jednej z licznych zatoczek. Jedną z najbardziej znanych jest Abu Dabab, gdzie zawsze można spotkać żerujące na trawiastym dnie ogromne żółwie, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć diugonia, fascynującego ssaka wodnego, nazywanego krową morską. Jednocześnie Marsa Alam to znakomity punkt startowy na położoną na pełnym morzu słynną rafę koralową Elphinstone, gdzie nurkowanie bardzo często odbywa się z żerującymi rekinnami i Ras Samadai, słynącą ze stałej obecności delfinów. Tutejsze rafy ciągną się na głębokość kilkudziesięciu metrów, pełno w nich niezwykłych grot i korytarzy, co sprawia, że niektóre miejsca mogą dobrym wstępem do przygody z nurkowaniami jaskiniowymi.


Zakwaterowanie

- Hotel Blue Reef 4* - położony bezpośrednio przy plaży hotel z basenem, z pokojami 1- i 2- osobowymi, własną restauracją, barami i sklepami. Hotele mają balkony wychodzące na ogród lub z widokiem na morze. Usytuowany bezpośrednio obok centrum nurkowego, 30 km od Marsa Alam.

- Soly Mar Solitaire 4* - stylowy hotel, położony przy zacisznej plaży, kilka kilometrów od centrum nurkowego, z pokojami 1- i 2- osobowymi, wyposażonymi we wszystkie udogodnienia. Pokoje znajdują się w niewielkich, dwupoziomowych willach. Ma własny basen restaurację i bary.

- Soly Mar Abu Dabab 5* - znajdujący się przy piaszczystej plaży luksusowy hotel, znajdujący się w zatoczce, będącej jednym z najbardziej znanych miejsc nurkowych w okolicy Marsa Alam. Pływając z fajką i maską można podziwiać żerujące pod wodą żółwie i - jeśli ma się szczęście - trafić na diugonia. Leży kilkanaście kilometrów od centrum nurkowego. Pokoje 1- i 2-osobowe w standardzie superior i family superior. Możliwa tylko opcja all inclusive.

- Brayka Bay 5* - luksusowy hotel z 1- i 2-osobowymi pokojami usytuowanymi w pawilonach wykończonych w różnym stylu. Położony przy plaży, 2 kilometry od centrum nurkowego. Balkony i tarasy w pokojach mają widok na ogród lub morze. Kilka restauracji i barów, 2 baseny, w tym jeden z podgrzewaną wodą. Możliwa tylko opcja all inclusive.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE