Nurkowanie
EGIPT (Liveaboard)
Tygodniowe lub dłuższe safari, z noclegami i pełnym wyżywieniem na komfortowych łodziach, specjalnie przystosowanych do prowadzenia nurkowań. W trakcie rejsu praktycznie nie ma limitu liczby wykonywanych nurkowań, chociaż praktyka pokazuje, że raczej trudno jest zrobić ich więcej niż 4 dziennie.
Łodzie mają wysoki lub bardzo wysoki standard, na każdej pływają lokalni przewodnicy doskonale znający rafy. Do wyboru różne trasy, co wiąże się z różnymi portami wyjścia. Dla tych, którym znudził się już Egipt oglądany z perspektywy hotelu safari nurkowe będzie doskonałą odmianą.


Cena:
od 2500 PLN
zobacz program »Zakwaterowanie

Poszczególne łodzie typu safari różnią się między sobą zarówno pod względem liczby zabieranych pasażerów, jak i nieznacznie pod względem standardu. To na jakiej łodzi odbywa się safari nurkowe, uzależnione jest przede wszystkim od wybranej trasy.


Trasy

Północ - z Hurgady (lub z Sharm el Sheikh), najciekawsze rafy i wraki północnego Morze Czerwonego. Łatwe i niedrogie safari, dla początkujących i zaawansowanych nurków. Możliwe podczas całego roku.

Centrum - z Hurgady, najciekawsze rafy i wraki koło Hurgady i Safagi. Łatwe i niedrogie safari, dla początkujących i zaawansowanych nurków. Możliwe podczas całego roku.

Południe - z Marsa Ghaleb lub Mara Alam. Program zawiera rafy od Elphinstone po rafy Fury Shole przy Hamata na południe od Marsa Alam. Trasa dostępna dla początkujących i zaawansowanych nurków. Możliwe podczas całego roku.

Dalekie południe 1 - program obejmuje rafy na południe od Hamaty aż po rafy St. John w pobliżu sudańskiej granicy. Zazwyczaj wypływamy z portu Hamata (położonego daleko na południu Egiptu jeszcze 100 km poniżej Marsa Alam). Safari dla bardziej doświadczonych nurków. Możliwe w czasie całego roku, ale najbardziej odpowiednie miesiące to wiosna i jesień.

Dalekie południe 2 - program obejmuje rafy na południe od Hamaty aż po rafy Abu Fendera na sudańskiej granicy. Nar azie niewiele łodzi pływa na Abu Fendera, więc miejsca nurkowe na tej rozległej rafie nie są jeszcze dokładnie poznane. Można tu natrafić na przepiękne ogrody koralowe, ale również na duże obszary obumarłych koralowców. Trudno również jeszcze przewidzieć najlepszy okres do spotkania z rekinami młotami.

Brothers Islands - z Hurgady lub z Marsa Ghaleb. Wyspy Braci należą do najciekawszych i najładniejszych miejsc Morza Czerwonego. Zalecane tylko dla zaawansowanych nurków. Nurkowanie jest możliwe niemalże w ciągu całego roku, poza okresem zimowym (wiatr, duże fale). Nejlepsza pora to późna wiosna i lato, ew. wczesna jesień.

Bothers Islands + Daedalus Island - z Hurgady, zakończenie w Marsa Ghaleb lub odwrotnie. Podobna trasa do poprzedniego safari, dodatkowo można zamiast jednego dnia na Brothers przepłynąć na wyspę Daedalus.

The Best of Red Sea - wypływamy z Marsa Ghaleb, pierwsze rekiny na Elphinstone, wieczorem rejs na Daedalus. Następne dni nurkowanie na wyspach Zabargad i Rocky, gdzie można zostać dłużej, o ile uczestnicy zaliczyli St. Johns już wcześniej. Zalecane tylko dla zaawansowanych nurków.

Marine Park Islands - z Hurgady lub z Marsa Ghaleb. W ciągu jednego safari można odwiedzić wszystkie wyspy egipskiego morskiego parku: Brothers Islands, Daedalus, Zabargad i Rocky Island. Bardo długa trasa i żegluga odbywa się zazwyczaj nocą. Trasę można pokonać w ciągu jednego tygodnia albo bez pośpiechu rozplanować ją na 10-14 dni i odwiedzić w drodze więcej miejsc. Tylko niektóre, bardziej luksusowe jachty posiadają licencje na żeglugę do tych miejsc. Zalecane tylko dla zaawansowanych nurków. Najlepsza pora to późna wiosna i lato, ew. wczesna jesień.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE