Nurkowanie
EGIPT (El Quseir)
El Quseir to niewielki nadmorski port położony 140 km na południe od Hurgady. Wokół niego położone są nieliczne luksusowe kompleksy hotelowe z własnymi plażami. Wokół znajdują się rzadko odwiedzane przez nurków rafy, gdzie można spotkać m.in. grupę niezwykle rzadkich ssaków morskich - diugoni.
El Quseir to obecnie niewielkie, ciche miasteczko, zamieszkałe przez ok. 20 tys. osób. Jednak w czasach starożytnych było głównym czerwonomorskim portem Egiptu. Kilka kilometrów na północ od miasta znajdował się starożytny port Myos Hormos. Na starówce stoi turecki fort i meczet z XIII w.


Cena:
od 3650 PLN
zobacz program »Nurkowanie

El Quesir to w porównaniu z innymi resortami w Egipcie miejsce prawie nie eksplorowane przez nurków. Nie ma tu jeszcze wielu hoteli, również bazy nurkowe to rzadkość. Dzięki temu pod wodą można zobaczyć nie tylko niezniszczone rafy koralowe, ale też ogromne bogactwo ryb i innych morskich zwierząt. Występuje tu na przykład liczna grupa diugoni, które coraz rzadziej można spotkać w innych miejscach egipskiego wybrzeża Morza Czerwonego. Wielką atrakcją są też nadmorskie gaje namorzynowe.


Zakwaterowanie

- Movenpick Sirena Beach Resort 4* - położony nad brzegiem morza w przepięknej zatoczce, 5 km od centrum El Quesir. Dysponuje 170 pokojami 2-osobowymi, z balkonami lub tarasami. Do dyspozycji gości m.in.: 4 duże baseny, korty tenisowe i do squasha, rowery górskie, siłownia, aerobik, dzienny program animacyjny i wieczorny rozrywkowy, dyskoteka, bary restauracje, mini-klub dla dzieci, wypożyczalnia samochodów.

- Dreams Beach Resort 5* usytuowany przy 400-metrowej piaszczystej plaży, w uroczej, otocznej bujną roślinnością lagunie, 25 km od El Quesir. Dwupiętrowe budynki okalają kompleks 9 basenów, w tym jeden ogrzewany z częścią krytą, basen dla dzieci ze zjeżdżalnią, basen do sportów wodnych, basen do nauki nurkowania. Hotel ma 220 dużych dwuosobowych pokoi z balkonem lub tarasem. Bogaty program animacji, wieczorny program rozrywkowy, bary, restauracje, dyskoteka, korty do tenisa., mini-klub dla dzieci.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE