Nurkowanie
EGIPT (Dahab)
Pierwotnie beduińska wioska, obecnie niewielka miejscowość z licznymi hotelami o różnym standardzie, która stała się znana dzięki jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Była także jednym z ulubionych miejsc hipisów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ducha tamtych czasów można odnaleźć do dziś.
W turystycznej dzielnicy Dahabu, zwanej Masbet, jest poczta, kantory, internetcafe, mnóstwo sklepików i klimatycznych restauracji. Nurkowanie w Dahab odbywa się przede wszystkim z brzegu.


Cena:
od 2450 PLN
zobacz program »Nurkowanie

Nurkowani w Dahab przeważnie odbywająsię z brzegu, najbardziej znane miejsca to Blue Hole, słynna stumetrowa dziura w platformie koralowej, połączona z otwartym morzem bramą której zwieńczenie (znane jako Arch) znajduje się na głębokości 53 m. Równie znane miejsce to niedalekie Bells, porośnięta koralami ściana, gdzie po wejściu przez wąską szczelinę w rafie opada się w dół skalnym kominem. Inne "kultowe" miejsca to Canyon, Islands, czy Caves. Nurowanie w Dahab przyciąga wielu nurków technicznych. To tu pochodzący z RPA Nuno Gomes ustanowił w 2005 r. do dziś niepobity rekord głębokości nurkowania, wynoszący 318,25 m.


Zakwaterowanie

- Hotel Planet Oasis 2* - stylowy dwupiętrowy hotel z basenem, w którym mieści się centrum nurkowe. Położony w samym centrum Dahab, niedaleko latarni morskiej. Pokoje 1-,2- i 3-osobowe z widokiem na wewnętrzny dziedziniec lub na morze. Dla klientów bezprzewodowy internet za darmo.

- Golden Europe 3* - odnowiony dwupiętrowy pensjonat z 2-osobowymi pokojami wyposażonymi na poziomie 4*. Położony w centrum Dahab, 50 m od plaży i 50 m od centrum nurkowego. W pokojach wszystkie udogodnienia, stylowe meble, niektóre pokoje mają widok na morze.

- Hotel Sea Sun (w trakcie kategoryzacji, spodziewane 4*) - urokliwy nowy obiekt z basenem położony przy plaży 5 km od centrum Dahab. Pokoje 1- i 2-osobowe, wygodne, nowocześnie umeblowane pokoje, z tarasami z widokiem na wewnętrzny ogrów lub morze. W pokojach wszystkie udogodnienia.

- Hilton Dahab 5* - kopleks apartamentów otaczających 7 sztucznych morskich basenów z tropikalnym ogrodem dookoła. Każdy z 2-łóżkowych pokoi ma własny taras lub balkon z widokiem na baseny lub morze. W pokojach wszystkie udogodnienia.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE