Nurkowanie
CZARNOGÓRA
To, co odróżnia Czarnogórę od wybrzeża wszystkich innych nadmorskich krajów, to niesamowicie bujna roślinność, porastająca zbocza gór łączących się z morzem. W części przybrzeżnej panuje klimat śródziemnomorski. Rosną tu palmy, cyprysy, figowce, pomarańcze, granaty, cytryny, a w powietrzu unosi się przyjemny zapach żywicy, lawendy i morza oraz wieczny szelest cykad.
Czarnogóra może się pochwalić historią sięgająca czasów Imperium Rzymskiego. Stare miasta są zachowane w niezmienionej formie od stuleci, jedne pamiętają czasy wpływów weneckich, inne osmańskich. Dni wolne od nurkowania można spędzić na leniuchowaniu lub zwiedzaniu wielu fascynujących historycznych miejsc.


Cena:
od 2250 PLN
zobacz program »Termin

W teorii nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres przypada pomiędzy końcem maja a październikiem. Szczególnie polecamy okres wakacyjny lipiec-sierpień


Dojazd

Samolotem do Dubrownika. Następnie busem do miejscowości Plavi Horizont położonej w zatoce Traste.


Zakwaterowanie

Położony wśród dzikiej przyrody, przy pięknej, piaszczystej plaży, 30-letni hotel od 2009 roku ponownie rozpoczął komercyjną działalność. Obecnie część hotelu jest zmodernizowana. Wysoki na 5 pięter, z cudownym widokiem na błękitną zatokę. Pokoje 2 osobowe lub z jedną dostawką, z balkonami. W kompleksie hotelowym przy plaży restauracja, pizzeria i coctail bar, boiska sportowe, tenisowe i do kosza, stoły do ping ponga, spacerowe ścieżki nad brzegiem morza - oświetlone wieczorem. Hotel oferuje noclegi wraz z wyżywieniem w formie szwedzkiego stołu (śniadania i obiadokolację). Nad samym morzem, przy plaży hotelowej usytuowana jest nasza baza nurkowa.


Nurkowanie

Czarnogóra pod względem turystyki podwodnej to kraj jeszcze dziewiczy. Głębokość nurkowania waha się od kilku metrów w płytszych zatokach do kilkudziesięciu przy pionowych ścianach. Spotykamy ośmiornice, hiszpańskie tancerki, langusty, kalmary, kraby, wieloszczety i kolorowe ślimaki nagoskrzelne. Pojawiają się również homary, mureny, mieczniki, strzępiele, tuńczyki, manty i delfiny. W niektórych miejscach – starożytne amfory.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE