Nurkowanie
CYPR
Cypr to małe wyspiarskie państwo położone na wschodnich krańcach Morza Śródziemnego. To właśnie na tej wyspie mieści się najdalej wysunięty na wschód punkt Unii Europejskiej. Podwodne kaniony, jaskinie i groty to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca.
To kraj rzadko odwiedzany przez nurkujących z Polski, zaledwie 4 godz. lotu z Warszawy. Przyjazny klimat, dobra kuchnia, mili ludzie i bardzo dobre warunki nurkowe sprawiają, że jest to idealne miejsce dla tych którzy dysponują ograniczonym czasem i niewygórowanym budżetem.


Cena:
od 3550 PLN
zobacz program »Termin

Cały rok, jednak najlepszy okres przypada pomiędzy kwietniem a październikiem. Szczególnie polecamy ten ostatni, kiedy nie ma już tłumów woda jest wciąż nagrzana a jednocześnie przejrzystość sięga 40 metrów.


Dojazd

Samolotem do Larnaki. Następnie busem do miejscowości Ayia Napa.


Miejsce

Ayai Napa to mała miejscowość położona w południowo-wschodniej części Cypru. To urokliwe miasteczko szczególnie upodobali sobie angielscy turyści, ale na szczęście zaczynają przyjeżdżać tu pod koniec maja i kończą sezon we wrześniu, podczas gdy najbardziej polecanym przez nas miesiącem na nurkowanie jest październik. Ayia Napa to świetny punkt wypadowy do różnego rodzaju wycieczek, począwszy od rzymskich ruin, przez przepiękne parki krajobrazowe po wizytę po tureckiej, jak mawiają miejscowi- okupowanej stronie.


Zakwaterowanie

Proponujemy nowy, trzygwiazdkowy hotel położony w centrum Ayia Napa, z własną plażą przy hotelu co jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Hotel znajduje się 500 m od bazy nurkowej. Taka sama odległość dzieli go od nocnych rozrywek Ayia Napa. W hotelu serwowane są w postaci bufetu śniadania i obiadokolacje. W hotelu znajdują się dwa baseny - odkryty i kryty, fitness, dwa bary i stanowiska z dostępem do internetu.


Nurkowanie

Niewątpliwie główną atrakcją nurkową Cypru jest wrak statku Zenobia, uznany za najciekawszy wrak Morza Śródziemnego i jeden z 10 najciekawszych wraków na świecie. Zenobia dostępna jest dla każdego nurkującego, ponieważ spoczywa na głębokości od 18 do 42 metrów. Zenobia to szwedzki prom, który zatonął w 1980 r. Ten ponad 170 metrowy statek załadowany był ciężarówkami i ciągnikami. Okolice Ayia Napa uważane są za najlepsze miejsce nurkowe na całym Cyprze. To idealne miejsce dla wielbicieli podwodnych formacji skalnych: ściany, kaniony, jaskinie, tunele to atrakcje każdego nurkowania .


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE