Nurkowanie
CHORWACJA (Brač)
Urokliwe zatoki, krystaliczna woda, zapierające dech otoczenie. Morze i góry ukazujące malarskie mistrzostwo natury. Południowa wyspa zamieszkana przez ludzi o słowiańskich duszach.
Termin

Sezon na wyspiarskiej części Chorwacji trwa od kwietnia do października.


Dojazd

Lot z Polski do Splitu (około 1,5 h) a następnie 40 minut promem na Brač do zaprzyjaźnionej bazy nurkowej. Istnieje również możliwość zorganizowania przejazdu autokarowego z Warszawy na Brač lub dojazd indywidulany.


Miejsce

Brač to jedna z niezliczonych wysp Chorwacji, pełna przepięknych, spokojnych i cichych zatoczek, ponad którymi rozciągają się malownicze skalne krajobrazy. Wszechobecna zieleń, także ta egzotyczna, miło kontrastuje z błękitem kryształowych wód Adriatyku. Niewielkie miejscowości rozrzucone wzdłuż wyspy oferują turystom liczne knajpki, gdzie można skosztować specjałów tutejszej kuchni oraz zasmakować w lokalnym winie i rakiji.


Zakwaterowanie

W bezpośrednim sąsiedztwie bazy nurkowej znajduje się trzygwiazdkowy hotel oraz liczne pensjonaty i kwatery prywatne o zróżnicowanym standardzie i cenach. Istnieje również możliwość zamieszkania na przytulnym campingu, jednak wówczas trzeba się liczyć z koniecznością kilkuminutowego dojazdu do bazy nurkowej.


Nurkowanie

Odkrywanie podwodnych światów w tak przejrzystych wodach jest niewątpliwie dużą atrakcją. Widoczność pod wodą dochodzi do 30 m i więcej. W pobliżu wyspy znajduje się kilka bardzo atrakcyjnych z nurkowego punktu widzenia miejsc (wraki, jaskinie). Nurkującym towarzyszą ławice wielu gatunków ryb, można spotkać ośmiorniczki i gigantyczne małże. Dla osób z większym doświadczeniem istnieje możliwość zorganizowania nurkowań w miejscach normalnie zamkniętych dla płetwonurków oraz podwodnych jaskiniach.


Atrakcje

Poza nurkowaniem Brač oferuje także możliwość uprawiania windsurfingu, częste silne wiatry pojawiające się po południowej stronie wyspy dostarczają mocnych wrażeń. Amatorzy wspinaczki skalnej znajdą kilka ogródków skalnych, gdzie na skałach dochodzących do 15 m znajdą zarówno drogi odpowiednie dla początkujących jak i dla zaawansowanych wspinaczy. Zwolennicy bardziej spokojnego wypoczynku mogą spacerować urokliwymi, wąskimi uliczkami, wśród których z pewnością odnajdą jakąś miłą restaurację, gdzie w typowej dla południowych krajów atmosferze można spędzić miłe chwile wśród sympatycznych i przyjaznych mieszkańców wyspy. Istnieje także możliwość zorganizowania fish-pikniku, tj. rejsu łodzią połączonego z degustacją rozmaitych gatunków ryb oraz lokalnych win.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE