Nurkowanie
MEKSYK
Wyspa Kobiet, Studnie Majów, Chitzen Itza- jeden z cudów świata, to tylko niektóre nazwy które przyciągają na Jukatan. Zapraszamy do Meksyku na niepowtarzalne nurkowania połączone z poznawaniem starożytnej cywilizacji Majów. Nurkowania w tajemniczych słodkowodnych jaskiniach- cenotach i piękna rafa koralowa wokół Wyspy Jaskółek (Cozumel) to tylko połowa atrakcji!!!
Cena:
od 4800 PLN
zobacz program »Termin

Sezon w Meksyku trwa cały rok, jednak najlepsze warunki do nurkowania (widoczność) panują od października do końca kwietnia


Dojazd

Z Warszawy przez Amsterdam, Londyn lub Madryt do Cancun i dalej do Playa del Carmen samochodem lub busem.


Miejsce

Playa del Carmen jeszcze 20 lat temu była małą osadą rybacką. Dziś zachwyca niepowtarzalnym klimatem, urokliwymi knajpkami i małomiasteczkową atmosferą w bezpiecznej odległości od zamkniętych kurortów.
Głównym atutem miejsca jest położenie tuż przy Wielkiej Rafie Barierowej ciągnącej się przez 320 km od północnego końca Jukatanu, aż do wybrzeży Belize i Hondurasu. Ponadto, Playa ma dogodne połączenia z wyspą Cozumel i znajduje się w niewielkiej odległości od najważniejszych zabytków archeologicznych na półwyspie Jukatan.
Ponadto, w tym niewielkim miasteczku, położonym zaledwie godzinę jazdy od Cancun, znajdują się restauracje, bary i kilka dyskotek. Turyści mogą nie tylko opalać się na piaszczystej plaży, kąpać w czystym i turkusowym morzu, ale przede wszystkim skorzystać z wielu atrakcji i sportów wodnych.


Zakwaterowanie

Oferujemy dwa hotele do wyboru (na życzenie również hotele 5*):

Pierwszy z nich - Mimi del Mar, usytuowany jest tuż nad samym oceanem. Jego dogodne położenie sprawia, że w zaledwie dwie minuty można znaleźć się w sercu Playa del Carmen (na głównej ulicy - 5th Avenue), albo w porcie, skąd co godzinę odpływają promy na Cozumel. Dojście do bazy nurkowej zajmuje 10 minut.

Drugi z hoteli - Paraiso Azul's Casa de Gopala, położony jest zaledwie dwie przecznice od plaży, tuż przy bazie nurkowej. Jest to wyjątkowo przytulne i spokojne miejsce noclegowe, prowadzone przez właścicieli z Europy.


Nurkowanie

Riviera Maya to wyjątkowe miejsce! Bogactwo życia i ukształtowanie raf jest naprawdę imponujące. Morze Karaibskie to nie tylko doskonała widoczność (nawet do 50m), ale również niezwykle barwne życie raf.
W grudniu przy odrobinie szczęścia można spotkać migrujące rekiny wielorybie.
Polecamy nurkowania w: Tortuga Reef i Barrakuda Reef.
Jednak bez wątpienia największą atrakcją Jukatanu pozostają nurkowania jaskiniowe czyli tzw. cavern i cave diving. W sercu meksykańskiej dżungli istnieje prawie 150 cenotów. Cenoty, zwane Studniami Majów to systemy podwodnych jaskiń i pieczar, w których krystalicznie czysta woda, niepowtarzalna gra świateł i niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów tworzą bajkową scenerię.


Inne atrakcje

Cozumel, całodniowa wycieczka lub nurkowanie

Tulum i Coba, całodniowa wycieczka

Chichen Itza, całodniowa wycieczka plus zwiedzanie miasteczka Vallolidad plus niespodzianka

Info dla podróżujących

Meksyk w pigułce

Klimat i temperatury w ciągu roku

Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE