Nurkowanie
IRAN
Iran to wciąż rzadko odwiedzany przez turystów niezwykły kraj, gdzie kwitły najstarsze cywilizacje Bliskiego Wschodu, rodziły się i upadały kolejne imperia, mieszały się liczne kultury i religie. Proponujemy nurkowanie na mającej status strefy wolnocłowej, subtropikalnej wyspie Kish, położonej u południowego wybrzeża kraju.
Po burzliwej historii Iranu pozostały ruiny wspaniałych budowli oraz niezwykłe dzieła sztuki. Obecnie Republika Islamska, chociaż jest ortodoksyjną teokracją, uznawana jest zarazem za jeden z najbardziej demokratycznych krajów na Bliskim Wschodzie.


Cena:
od 4150 PLN
zobacz program »Termin

Cały rok.


Dojazd

Przelot przez jeden z dużych europejskich portów lotniczych do Dubaju, a stamtąd bezpośrednio na wyspę Kish. Inna możliwość to przelot przez jeden z europejskich portów lotniczych do Teheranu, a następnie przelot na Kish.


Miejsce

Wyspa Kish jest położona w Zatoce Perskiej, 18 kilometrów od południowego wybrzeża Iranu. Posiada status strefy wolnego handlu, czym przyciąga licznych turystów z Iranu i innych krajów Zatoki. Turystów kusi też subtropikalny klimat wyspy, na której jest ciepło przez cały rok, ale nie tak gorąco jak w krajach leżących na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. Pobyt na Kish nie wymaga uzyskania wizy Irańskiej. Jednak w przypadku przelotu przez Teheran, wiza jest konieczna.


Nurkowanie

Rafy koralowe rozciągające się wokół wyspy Kish to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Zatoce Perskiej. Obfitość planktonu przyciąga liczne gatunki ryb i żółwie, niestety powoduje jednak, że przejrzystość wody nie jest najlepsza, sięga 10-15 m, czasami dochodzi do 20 m. W przepięknych ogrodach koralowych, poza zwykłymi ich mieszkańcami, można spotkać mureny, płaszczki, rogatnice, grupery, snappery, a także rekiny rafowe. Istnieje również możliwość eksploracji wraków. Nurkowania odbywają się z łodzi.


Zakwaterowanie

W trzy- lub czterogwiazdkowych hotelach, w wygodnych, wyposażonych we wszelkie udogodnienia pokojach 2- lub 3-osobowych ze śniadaniem.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE