Nurkowanie
DŻIBUTI
Dżibuti to jedno z najmniejszych państw Afrykańskich, położone nad Zatoką Adeńską i cieśniną Bab al-Mandab, która prowadzi na Morze Czerwone. Graniczy z Somalią, Etiopią i Erytreą. Nurkowanie pozwala podziwiać niezniszczoną jeszcze faunę i florę, niesamowite wraki oraz rekiny wielorybie.
To kraj rzadko odwiedzany przez turystów, żyjący przede wszystkim z usług świadczonych na rzecz ulokowanych tu baz wojskowych: francuskiej i amerykańskiej. Znajduje się tu wiele atrakcji przyrodniczych, m.in. największa depresja w Afryce.


Cena:
od 4150 PLN
zobacz program »Termin

Cały rok, jednak najlepszy okres przypada pomiędzy październikiem a styczniem, kiedy u wybrzeży Dżibuti żerują rekiny wielorybie.


Dojazd

Samolotem z przesiadką w jednym z dużych portów lotniczych Europy, a potem w Etiopii. Z Addis Abeby do Dżibuti można się także dostać pociągiem - jest to jednak przejazd towarowy do którego dołączany jest jeden lub dwa wagony pasażerskie. Niestety ten środek transportu potrafi mieć znaczne opóźnienia, a cały przejazd (450 km) może trwać od czterech do siedmiu dni.


Miejsce

Moucha Island to wyspa koralowa w centralnej części Zatoki Tadjoura, oddalona o ok. pół godziny drogi łodzią motorową od przystani w Dżibuti. Wyspa ma długość ok. 3 km, naprzeciwko niej położona jest mniejsza Wyspa Maskali, a w pobliżu kilkanaście innych maleńkich wysepek oraz rafy koralowe.


Nurkowanie

Odbywa się z łodzi, eksplorowane są rafy lub wraki. W wodach przybrzeżnych Dżibuti obficie występuje plankton co sprawia, że podwodne życie jest tu bardzo bogate. W pobliżu koralowych ogrodów występuje wielka obfitość rekinów rafowych, płaszczek, muren, rogatnic, skrzydlic, napoleonów i innych ryb oraz żółwie i kolorowe ślimaki. Na niedalekich wrakach (okręty transportowe i holowniki) żerują ławice makreli i tuńczyków. Dodatkową atrakcją są całodniowe wyprawy w poszukiwaniu rekinów wielorybich. Tuż przy brzegu można spotkać po kilka z nich, żerujących w tym samym miejscu.


Zakwaterowanie

Proponujemy zakwaterowanie 2 lub 3-osobowych bungalowach na Moucha Island, usytuowanych blisko brzegu, z widokiem na morze. Wyposażenie jest dośc skromne, niemniej każdy z nich posiada klimatyzację i łazienkę z ciepła wodą. Inna opcja to pobyt w jednym z hoteli w stolicy kraju i codzienny dojazd do portu, a następnie do centrum nurkowego na wyspie.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE