Nurkowanie
BELIZE
Druga co do wielkości rafa koralowa na świecie i bogate pozostałości cywilizacji Majów to główna wizytówka tego malutkiego kraju. Belize wciśnięte jest pomiędzy Meksyk i Gwatemale. To malutkie anglojęzyczne (sic!) państwo to mozaika kultur.
Cena:
od 4500 PLN
zobacz program »Tylko tutaj powstała swoista mieszanka Indian i Czarnoskórych mieszkańców Ameryki z plantacji. Belize to również była siedziba piratów i północnoamerykańskich konfederatów. Jednak największe bogactwo Belize znajduje się pod wodą. Ponad 300 km linia brzegowa biegnie wzdłuż najdłuższej rafy koralowej Morza Karaibskiego. Zapraszamy na tropikalną wyspę Ambergis Caje. To właśnie o niej śpiewała Madonna w piosence La Isla Bonita.

Bogactwo kontrastów charakteryzujących Belize przyciąga i kusi swą niezwykłością. Intrygujące przeżycia towarzyszące wyprawom w głąb lasów tropikalnych i do tajemniczych świątyń Majów, nie można porównać z żadnym innym doświadczeniem.

Jeśli wciąż uważasz, że to za mało, by udać się na drugi koniec Globu skontaktuj się z nami by poznać wiele innych powodów, dla których warto tam pojechać!


Termin

Sezon na Belize trwa cały rok, jednak najlepsze warunki do nurkowania (widoczność) panują od grudnia do końca kwietnia.


Dojazd

Z Warszawy przez Paryż lub Frankfurt do Houston lub Miami i dalej do Belize City skąd awionetką na Ambergis Caye.


Miejsce

Wyspa Ambergris Caye jest największą wyspą należącą do Belize i jednocześnie głównym miejscem docelowym wielu podróżników i płetwonurków z całego świata. Wyspa (w czasach cywilizacji Majów część lądu) leżała na osi belizyjskiej strefy handlu morskiego i przez wiele wieków znana była z rybołówstwa i eksportu orzechów kokosowych. W ciągu ostatnich 20 - 30 lat nastąpił ogromny rozwój wyspy, która przerodziła się w coraz bardziej popularne miejsce nurkowe i ekoturystyczne. Mimo popularyzacji wyspy, zachowała jednak ona swój kameralny charakter, a jej władze dbają o to by nie stała się typowym turystycznym molochem. Już na peryferiach miasteczek można spotkać ogromne ilości ptaków i innych zwierząt. Większa część wyspy jest pokryta lasami, w których kwitnie bujne tropikalne życie.

Jeśli myślisz o niezapomnianych wakacjach nad brzegiem morza, za przystępną cenę, z daleka od zgiełku ale nie w kompletnej dziczy, gdzie jedzenie jest wyśmienite, a piwo zimne, gdzie woda nie przyprawi Cię o chorobę; chcesz mieszkać na wyspie, która zachwyci Cię swym urokiem i niesamowitym podwodnym światem, przejrzystą wodą, białym piaskiem, gdzie ludność lokalna jest bardzo przyjazna i chcesz mieć gwarancję pięknej pogody przez cały czas - wszystko to odnajdziesz na Wyspie Ambergris Caye!


Zakwaterowanie

W urokliwej scenerii plaz wyspy Ambergris Caye, zwanych potocznie Plazami Bananowymi, usytuowany jest kompleks hotelowo - wypoczynkowy oferujacy noclegi w pokojach z widokiem na morze. W odleglosci zaledwie kilkunastu minut drogi piechota polozone jest urokliwe miasto - San Pedro - uważane ze nieformalna stolice wyspy.

Szczegóły zakwaterowania


Nurkowanie

Niesamowita barierowa rafa koralowa, druga co do wielkości na świecie, jest położona zaledwie pół mili na wschód od linii brzegowej i ciągnie się przez całą długość wyspy - 25 mil. Dzięki temu jedyne miasto na wyspie, San Pedro Town, stało się stolicą nurkowania i sportów wodnych w Belize i w Ameryce Środkowej. Wspaniały Blue Hole, Wyspy Turneffe, Shark Ray Alley, rezerwat morski Hol Chan, Mexico Rocks, Rafa Lighthouse to jedne z najbardziej polecanych miejsc nurkowych na świecie.
Lokalne centra nurkowe oferują usługi wykwalifikowanych instruktorów i zapewniają przewodników, sprzęt i kamery. Nowicjusze zakładają tylko maski i są wyrzucani do płytkiej wody ok. pół mili od brzegów wyspy. Wewnętrzne morze zapewnia płetwonurkom i osobom snorkelującym niesamowite wrażenia podwodnego świata. Można tu znaleźć m.in. piękne koralowe ogrody, gąbki, podwodne ściany, ławice ryb, żółwie morskie, manty, płaszczki, rekiny i wiele innych kolorowych gatunków fauny i flory. Można usiąść na dnie pomiędzy ławicami glimering fish, gdzie obok przepływają dostojne płaszczki i rekiny, a delfiny są wręcz rozczarowane, kiedy płyniesz dalej. Do tego sailfishe, marliny, wahoo, tuńczyki, groupstery, homary.

Info dla podróżujących

Belize w pigułce


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE