Aktywna turystyka
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
Dziki, nieznany zakątek Afryki. 360 słonecznych i wietrznych dni w roku. Tygodniowe i dwutygodniowe rejsy luksusowym katamaranem po wyspach Cabo Verde. Łódka specjalnie przystosowana do uprawiania windsurfingu. Znakomite warunki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.
Cena:
od 5250 PLN
zobacz program »Termin

Sezon na Cabo Verde trwa cały rok. 365 słonecznych dni w roku z temperaturą 22-30 sC. Najlepsze warunki do uprawiania windsurfingu występują pomiędzy grudniem a kwietniem.


Dojazd

Z Warszawy do Sal dotrzeć można samolotem przez Wiedeń, Monachium, Madryt lub Lizbonę. Wybór miejsca przesiadki zależy od aktualnych cen przewoźnika. Wybieramy najtańszą opcję.


Miejsce

Cabo Verde to Zachodnia Afryka. Kilkadziesiąt, często bezludnych, wysepek rozrzuconych po Oceanie Atlantyckim na wysokości Senegalu.


Zakwaterowanie

Kwaterujemy się na zwodowanym 2 lata temu wysokiej klasy motorowym katamaranie w dwuosobowych kabinach z łazienkami. Łódka ma 23 m długości, 16 miejsc i 350 m2 powierzchni użytkowej. Małe zanurzenie- 1,2 m, pozwala jej kotwiczyć w wąskich lagunach oraz tuż nad rafą. Oprócz windsurfingu w cenie rejsu dostępne są również: kajaki, sprzęt wędkarski, także do połowów oceanicznych. Za dodatkową opłatą możliwość zorganizowania nurkowania, jeep-tour i trecking-tour. Wysokość niektórych gór przekracza 2000 m n.p.m.


Windsurfing.

Najlepszymi miejscami do uprawiania windsurfingu są okolice wysp: Sal, San Nicolau, Razo, Branco, St. Luzia, St.Vicente and St.Antao. Załoga Organizujemy indywidualne rejsy, dostosowane do wymagań naszych klientów. W cenie wyjazdu jest nielimitowane wykorzystanie sprzętu dostępnego na łodzi. Na pokładzie jest 40 desek typu F2 i Mau Projekt oraz 50 pędników Neil Pryde. Optymalny czas rejsu to dwa tygodnie. Jeśli ktoś zdecyduje się na rejs tygodniowy musi liczyć się z dodatkowym kosztem przelotu w jedną stronę do Sal (120 EUR).


Kitesurfing

Wiatry na Cabo Verde są w miarę stałe i przez większość dni można oczekiwać wiatrów o sile 15-20 węzłów. Od listopada do czerwca występują głównie wiatry północno-wschodnie. Typowy dzień rozpoczyna się od morskiej bryzy o sile 10-11 węzłów, aby potem przyspieszyć do 20 węzłów. Jedne z najlepszych miejsc do surfowania znajdują się na wyspie Sal:

- Kite-beach (Shark Bay)
Dla większości kitesurferów jest to najlepsze miejsce do uprawiania kitesurfingu na wyspie. Ktoś nadał tej plaży nazwę Shark Beach, jednak nigdy nie widziano tam rekinów. Jedyne zwierzę, jakie można tu spotkać, to ogromny (ale bardzo przyjazny) żółw. Wiatr (wiejący wzdłuż do brzegu od lewej) przez większość czasu nie jest zbyt porywisty. Około 100 m od brzegu znajduje się rafa koralowa tworząca fale doskonałe do skoków i waverdingu. Fale nie są niebezpieczne i nie występują tu szalone prądy, dlatego miejsce to świetnie nadaje się także do nauki kitesurfingu i doskonalenia swoich umiejętności. Plaża jest bardzo długa, więc nigdy nie jest zatłoczona.

- Ponta Leme
Plaża położona w pobliżu centrum Santa Maria. Wiatr wieje tu wzdłuż od brzegu, a czasami wzdłuż linii brzegu od lewej (wymarzony wiatr dla riderów), więc woda jest naprawdę płaska. Ze względu na płaskie ukształtowanie lądu wiatry są raczej stałe. Jest to także świetne miejsce do nauki waverdingu. Plaża stwarza dobre warunki do startu.

- Ponta Preta
Kiedy występują tu zachodnie fale, surferzy w Santa Maria budzą się i nerwowo biegną do samochodów, aby dotrzeć na plażę. Z geograficznych powodów na dnie oceanu fale są napompowywane do wyższych i zwalniają energię w point break – spektakularne, światowej klasy fale!
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE