Aktywna turystyka
GRECJA (Rhodos)
Czarodziejska wyspa znana ze wspaniałych warunków do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Wspaniałe warunki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Kursy na wszystkich poziomach. Pięć lat doświadczeń. Polscy instruktorzy.
Cena:
od 2790 PLN
zobacz program »Termin

Sezon na Rhodos trwa od maja do października.


Dojazd

Samolotem z Warszawy na wyspę, następnie około godziny busem.


Miejsce

Prasonisi to fenomenalne miejsce. Położenie geograficzne oraz mocny i stabilny termiczny wiatr Maltemi powodują, że to jeden z najbardziej atrakcyjnych na świecie spot windsurfingowy. Niepowtarzalne ukształtowanie linii brzegowej umożliwia pływanie w diametralnie różnych warunkach i na dwóch różnych morzach: slalom na Morzu Egejskim oraz wave na Morzu Śródziemnym.


Zakwaterowanie

Prasonisi oferuje wiele wariantów zakwaterowania. Najbardziej popularne są hotele Oasis i Kedros. Ten pierwszy usytuowany 150m od morza oferuje pokoje 2-, 3-, 4-osobowe, z łazienką oraz balkonem. Wszystkie pokoje zaopatrzone są w bezpośrednie telefony, lodówki, TV sat, klimatyzacje. W cenie hotelu wliczona jest opłata za wyżywienie (halfboard). Śniadanie, serwowane jest w formie bufetu. Obiadokolacja składa się ze startera (np. grecka sałatka lub tzaziki) oraz dania głównego (wybór pomiędzy 2 daniami). Na deser owoce sezonowe. Kedros to hotel parterowy położony 200m od morza. 2-osobowe pokoje z łazienkami oraz klimatyzacją, 1 pokój 3-osobowy. Wszystkie pokoje z tarasami. W każdym pokoju znajduje się lodówka bez dodatkowych opłat. Istnieje też wiele opcji zakwaterowania w pobliżu Prasonisi. Ceny za 2 os. pokój zaczynają się od niecałych 30 EUR.


Windsurfing

W sezonie 2010 przygotowaliśmy dla Państwa 300 nowych pędników North Sails oraz 160 nowych desek Fanatic oraz Starboard najwyższej jakości. Wszystkie modele pochodzą z kolekcji 2010. Wszystkie deski oraz żagle znajdują się 10 metrów od wody. Nasz system wynajmowania sprzętu to najlepszy i najbardziej popularny "fix board system", czyli rezerwujemy deskę na cały pobyt, a z żagli korzystamy dowolnie, w zależności od własnej ochoty i pogody. Deskę zawsze można jednak wymienić na inną, pod warunkiem, że nie jest ona zarezerwowana dla innego Klienta. Na terytoriom szkoły windsurfingu zapewniamy komfortowe warunki przechowania sprzętu windsurfingowego. W bazie jest pełen dostęp do słodkiej i świeżej wody, a cały sprzęt jest pilnowany i zamykany na noc. Aby czas spędzony na Prasonisi był jak najbardziej efektywny, urozmaicony i wykorzystany przez Państwa w 100%, istnieje możliwość wypożyczenia "kombinowanego", czyli połączenie kite'a z windsurfingiem. Można wtedy pływać na windsurfingu lub na desce z latawcem kiedy tylko się chce w zależności od warunków wiatrowych i naszego nastroju.


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE