Aktywna turystyka
SŁOWENIA
Kilkunastometrowe skoki w miniaturowe oczka wodne, zjazd na linie w sercu wodospadu, spływ nurtem górskiego potoku, to wszystko przeżyjesz podczas kanioningu w urokliwej Słowenii.
Cena:
od 2800 PLN
zobacz program »Termin

Najlepsze warunki do uprawiania sportów górskich są w okresie maj - wrzesień.


Dojazd

Wyjeżdżamy z Warszawy minibusami. Przez Czechy, Austrię i w końcowej fazie Włochy dojeżdżamy do Słowenii. Droga wiedzie w większości przez góry. Zwłaszcza w ostatnim etapie towarzyszą nam przepiękne widoki z górskich serpentyn.


Miejsca

- BOVEC
Bovec jest wymarzonym miejscem do uprawiania wszelakiego rodzaju sportów wodnych związanych z górami. Przepiękna dolina rzeki Soca gwarantuje maksimum doznań dla miłośników kajakarstwa górskiego, raftingu czy hydrospeedu. Z kolei koryta górskich potoków, które zasilają rzekę to wymarzone miejsce na uprawianie kanioningu. Amatorzy mocnych wrażeń mogą też spróbować skoku na bungee z 50 m mostu. Górska okolica sprawia, że w zasięgu ręki jest też trekking, wspinaczka czy eksploracja jaskiń. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Po godzinach - Bovec to urokliwe, małe miasteczko położone nad rzeką Soca na wysokości 2000 m n.p.m. Mnóstwo kameralnych knajpek, skłania do kosztowania miejscowej kuchni, w której łatwo odnaleźć sporo wpływów kuchni włoskiej. W miasteczku działa także kilka pub-ów i dyskotek. Dla zwolenników świeżego powietrza, ciepłe wieczory przy ognisku nad brzegiem rzeki.

- BOHINJ
Dolina Bohinj, wtulona w Alpy Julijskie, jest malowniczo położona nad urokliwym górskim jeziorem. Kryształowo czysta woda tajemniczego Jeziora Bohinj, nazywanego "Szmaragdem Triglavu", urzeka te osoby, które szukają piękna i ciszy. To miejsce jest także dobrym punktem wypadowym do wędrówek i innych aktywności związanych z szeroko pojętą działalnością górską zarówno w ciągu lata jak i zimą. Uprawianiu sportów wodnych sprzyjają rwące rzeki, górskie strumyki i potoki oraz czysta woda.


Kaniony

- Kanion Mostnica
Położony w Parku Narodowym Triglav i jest uważany za jeden z najpiękniejszych kanionów na Słowenii. W trakcie pokonywania kanionu czekają nas dwa trzymetrowe skoki ze skalnej półki. Do pokonania wodospadów nie potrzebujemy liny, więc kanion ten nadaje się idealnie dla osób początkujących, które nie miały wcześniej do czynienia z kanioningiem.

- Kanion Grmečica
Kanion oferujący bardziej wymagający kanioning. Uczestnicy decydują się na krótszą lub dłuższą wersję. Do pokonania wodospadów będziemy używać liny, a najodważniejsi mogą skoczyć do wody z 8-metrowego wodospadu. Polecamy ten kanion osobom bardziej zaawansowanym.

- Kanion Jerečica
Ma dużo naturalnych wyżłobień i w niektórych jego częściach wymagane jest użycie liny. Uczestnicy decydują się na krótszą lub dłuższą wersję. Poziom wody nie jest wysoki, więc kanion może być odwiedzany także w deszczowe dni. Polecamy ten kanion dla osób, które mają minimalne doświadczenie w kanioningu, ale często jest on również wybierany przez grupy początkujące

- Kanion Blatnica
Kanioning tutaj jest najbardziej wymagającym i trudnym technicznie kanioningiem spośród wyżej wymienionych. W trakcie jego pokonywania czekają nas m.in. 40-metrowe zjazdy na linie w linii wodospadu. Polecany osobom z odpowiednim doświadczeniem we wspinaczce i zjazdach na linie.


Zakwaterowanie

Do wyboru hotel lub kemping:

- GRAND HOTEL PRISANK   
- HOSTEL POD VOGLOM
- HOTEL BOHINJ 4  
- HOTEL JEZERO 4   HB
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE