Aktywna turystyka
FRANCJA (Verdon)
Kilkusetmetrowy kanion, spieniona, rwąca, górska rzeka, sięgające nieba ściany, a to wszystko w sercu Europy. Wąwóz Verdon to wymarzone miejsce do uprawiania wszelkich sportów górskich. Poznaj prawdziwy smak Prowansji. Zmierz się z najgłębszym kanionem w Europie.
Cena:
od 3800 PLN
zobacz program »Termin

Najlepsze warunki do uprawiania sportów górskich są w okresie maj - wrzesień.


Dojazd

Samochodem przez Niemcy i Francję lub samolotem Warszawa-Nicea-Warszawa, następnie minibusem.


Miejsce

Prowansja jest pięknym regionem Francji. Dzięki bardzo zróżnicowanej budowie geologicznej, można tu uprawiać kanioning, rafting, jak i wspinaczkę. Dodatkowych atrakcji dostarczają spływy rwącymi potokami.

Wąwóz Verdon jest jednym z najpiękniejszych kanionów na świecie. Przebiega przez jurajskie wapienne skały w południowej Francji, w Prowansji. Rzeka wyrzeźbiła w nich na długości 21 km kilkusetmetrowej głębokości kanion, najgłębszy w Europie. W najgłębszym miejscu mierzy on 700 m, przy dnie kanion ma szerokość od 6 do 100 m, górne krawędzie odległe są od siebie od 200 do 1500 m. Wzdłuż obu krawędzi przełomu zbudowane są drogi, a nad rzeką i nad kanionem przerzucone są mosty tak, żeby umożliwić licznie odwiedzającym tę atrakcję turystom podziwianie jej ze wszystkich stron.Verdon jest jednym z topowych miejsc w Europie do uprawiania wszelkich sportów górskich takich jak: wspinaczka skałkowa i na via ferrtach, rafting, kanioning, kajakarstwo górskie, bungee czy base jumping (ten ostatni oficjalnie jest w Verdon zakazany) i trawersowanie katarakt. Mnogość atrakcji i odległość sprawia, że nie kalkuluje się tu przyjazd na mniej niż 5 dni. Dla spragnionych wrażeń i cieszących się dobrą kondycją możliwe są wyjazdy nawet 14- dniowe, gdzie każdego dnia do wyboru jest inne miejsce i rodzaj aktywności.


Zakwaterowanie

Do wyboru dobrze wyposażony kemping**** lub hotel:

- HOTEL DES GORGES DU VERDON  


Po godzinach

Popołudniami i wieczorami polecamy wizyty w licznych okolicznych urokliwych miasteczkach, gdzie można pokosztować wytworów miejscowej kuchni i winnic.
Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE