Wyprawy
MEKSYK (Jukatan)
Meksyk to ogromny kraj, z niezwykle bogatą historią, fascynującą kultura i wspaniałymi zabytkami. Jednym z jego najciekawszych regionów jest półwysep Jukatan, z pozostałościami cywilizacji Majów, przepięknymi plażami i tropikalną dżunglą. Pod Jukatanem istnieje największy na świecie system zalanych jaskiń, prawdziwy raj dla nurków.
Meksykańskie Stany Zjednoczone, bo tak brzmi oficjalna nazwa tego państwa, są federacją 31 stanów i Dystryktu Federalnego, w skład którego wchodzi stolica kraju Meksyk. Kraj jest położony na obszarze 2 mln km kw. i zamieszkany przez ponad 100 mln ludności. Jukatan leży na południu kraju, pomiędzy wodami Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego. Zamieszkują go głównie Indianie, będąca potomkami Majów. W porastającej go dżungli znajdują się liczne ruiny dawnych miast Majów, które zostały opuszczone przez mieszkańców przeważnie jeszcze przed przybyciem hiszpańskich konkwistadorów. Poza zabytkami, turystów przyciąga tu wspaniały tropikalny klimat i piękne piaszczyste plaże. Wzdłuż półwyspu ciągnie się druga na świecie pod względem długości barierowa rafa koralowa. Jednak dla nurków większą atrakcją są cenoty - studnie Majów, które stanowią wejścia do ogromnego systemu zalanych jaskiń.


Proponujemy następujące wyprawy:


Meksyk - cywilizacja Majów dla aktywnych - 12 dni

Cena:
od 6050 PLN
zobacz program »

Zwiedzanie atrakcji Jukatanu można połączyć z nurkowaniem w cenotach, nurkowaniem w Belize, wyprawą do Belize, lub wyprawą do Gwatemali


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE