Wyprawy
EGIPT (Krawędź światów - 14 dni)
Ekspedycje na Pustynię Uwaynat i do płaskowyżu Gilf Kebir są prawdziwym wyzwaniem rzuconym siłom natury. Oddalone setki kilometrów od najbliższych ludzkich siedzib, jako realne punkty na mapach pojawiły się dopiero niecałe 80 lat temu. W bardzo odległej przeszłości tereny te zamieszkiwały mało znane cywilizacje, które pozostawiły po sobie zadziwiające malowidła naskalne.
Cena:
od 3000 PLN
zobacz program »Transport

W Kairze i na trasie Kair - Oaza Baharija - Kair: klimatyzowany mikrobus, coaster lub autobus w zaleznosci od liczby uczestnikow.
Na pustyni : 4x4 Toyota Land Cruiser.


Posiłki

Kair - half board, podczas safari - full board (także napoje i woda mineralna bez dodatkowych opłat).


Noclegi

Na pustyni - namioty, Oaza Baharija - hotel.


Opis ekspedycji

Grota słynna z filmu "Angielski Pacjent" - tak zwana "Grota Pływaków" - rzeczywiście istnieje po zachodniej stronie Gilf Kebir. Wyjątkowe wrażenie robią odbite na skałach zagadkowe dłonie tajemniczych twórców malowideł, którzy przedstawiali dziwne postacie, sceny rytualno-religijne i pływających lub unoszących się ludzi.

W programie ekspedycji jest również Foggini Cave - niedawno odkryta grota pokryta setkami malowideł i odbitymi na skale dłońmi ludzi, którzy tworzyli tę zadziwiającą prehistoryczną sztukę. Groty te są uważane za jedne z najważniejszych miejsc sztuki naskalnej na całej Saharze. Obszar Gilf Kebir pozostaje do dziś jednym z najmniej znanych miejsc na Ziemi i każda ekspedycja może dać szansę na nowe odkrycia.

Natomiast droga do sudańskiej granicy prowadzi przez strefę kraterów, która uznawana jest za największe pole kraterów na świecie i naukowcy wciąż starają się wyjaśnić jak powstały te koliste struktury.

Góra Uwaynat to jednocześnie punkt graniczny trzech państw: Egiptu, Libii i Sudanu. Dolina Karkur Talh po stronie sudańskiej to nie tylko piękne krajobrazy, ale przede wszystkim skały pokryte tysiącami rysunków cywilizacji, które tam zamieszkiwały lub przemieszczały się przez te tereny.

Pustynia Uwaynat i Gilf Kebir uważane są za jedne z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie, więc ekspedycje w te rejony są najbardziej profesjonalnym, wymagającym i ryzykownym rodzajem safari i adventure, czego trzeba mieć świadomość decydując się na tego rodzaju ekspedycje.


KAIR/ OAZA BAHARIJA / CZARNA PUSTYNIA/ PUSTYNIA KRYSZTAŁOWA /BIAŁA PUSTYNIA / OAZA FARAFRA/ OAZA DAKHLA/ ABU BALLAS/ CZERWONE LWY/ GILF KEBIR: DOLINY WSCHODNIEJ STRONY PŁASKOWYŻU/ PRINCE KEMAL EL-DIN/ STREFA KRATERÓW (CLAYTON, PETER-PAUL)/ SUDAŃSKA GRANICA/ KARKUR TALH/ DOLINY GEBEL UWAYNAT/ WYDMY ARKENU/ DOLINY ZACHODNIEJ STRONY GILF KEBIR – TERENY GRANICZNE Z LIBIĄ: WADI SORA (GROTA PŁYWAKÓW, FOGGINI CAVE)/ EL-AQABA PASS/ SZCZYT PŁASKOWYŻU GILF KEBIR/ OAZA DAKHLA/ OAZA FARAFRA/ OAZA BAHARIJA/ KAIR


Belize Expedition 2008 BLUE HOLE DEEP DIVE